У рамках проєкту «Озеленення України» у Хмельницькому висадять 10000 дерев

У рамках проєкту «Озеленення України» у Хмельницькому висадять 10000 дерев, Барна Лілія

20 березня у рамках Всеукраїнського проєкту «Озеленення України» відбудеться акція «1 мільйон дерев за 24 години». З цієї нагоди у Хмельницькій міській раді відбулось засідання спеціально створеної розпорядженням міського голови робочої групи з організації у місті Хмельницькому заходів проєкту.

Нагадаємо, Хмельницький першим з міст України долучився до участі у проєкті, підписавши відповідний Меморандум з організацією «CEO Club Ukraine».

"Підписавши Меморандум, місто взяло на себе зобов᾽язання висадити 10 тисяч дерев. Тому необхідно дуже серйозно підійти до підготовки заходів проєкту. Дуже важливо також не просто висадити дерева, а й упродовж року зробити все можливе, щоб вони прижилися і потім багато років тішили нас. Ми закликаємо навчальні заклади, промислові підприємства, організації співвласників багатоквартирних будинків, усіх хмельничан активно долучатись до проєкту, висаджувати дерева, тим самим зробивши свій внесок в озеленення рідного міста та планети", - наголосив голова робочої групи, заступник міського голови Анатолій Нестерук.

На думку присутніх на засіданні робочої групи фахівців-екологів найбільш оптимальними породами дерев для масового висадження у Хмельницькому є липа дрібнолиста, клен та дуб. Також у меншій кількості у ході реалізації екопроєкту висаджуватимуть тую, самшит, горобину, калину тощо. Частину посадкового матеріалу у вигляді спонсорської допомоги надасть ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство», іншу частину буде закуплено за кошти бюджету міста.

"Головною метою ініціативи є об᾽єднання українців навколо теми глобальних екологічних викликів, а її реалізація стане важливою ланкою у формуванні позитивного іміджу України у світі. Тому надзвичайно важливо залучити до акції якомога більшу кількість учасників. Проєкт триватиме протягом року і включатиме в себе різноманітні активності. Зокрема, не лише висадка дерев, але й догляд за ними, проведення освітніх еко-воркшопів в навчальних закладах, міжнародного флешмобу, конкурсів дитячого малюнку", - зазначила співзасновник Міжнародного об᾽єднання жінок-українок «МОЖУ», співорганізатор Всеукраїнського проєкту «Озеленення України» в м. Хмельницькому та Хмельницькій області Аліна Скоморохова.

За підсумками засідання управлінню житлово-комунального господарства та управлінню екології та контролю за благоустроєм міста дано доручення провести інвентаризацію та відповідно до Плану озеленення міста відвести ділянки для проведення висадки саджанців, визначити кількість необхідного посадкового матеріалу. Департаменту освіти та науки, управлінням молоді та спорту, охорони здоров᾽я доручено підготувати пропозиції щодо висадки дерев на території закладів охорони здоров᾽я, освіти, позашкільної освіти та дозвілля.

Пропозиції від підприємств, організацій, громадян та громадських об᾽єднань щодо участі у проєкті можна надсилати на електронну адресу: Alina.skomorokhova@gmail.com.

хмельниччина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі