09:24, 21 лютого 2020 р.
У Хмельницькому відбулася прем’єра унікального театрального проєкту «Монологи війни. Жінки»
20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, відбулася прем’єра унікального театралізованого драматичного дійства «Монологи війни. Жінки».
Мистецько-реабілітаційний проєкт «Монологи війни. Жінки» є продовженням «Монологів війни», які представили у лютому минулого року у місті Хмельницькому. Над унікальною театральною постановкою працювала оновлена аматорська трупа.
Організатори проєкту на чолі з автором ідеї, режисером-постановником Володимиром Павловським присвятили його воїнам, які загинули в зоні проведення АТО/ООС, їх сім’ям та жінкам. Проєкт, організований за підтримки міського голови Олександра Симчишина, стане постійним, як один із механізмів реабілітації.
Усі, хто завітав сьогодні в обласний академічний музично-драматичний театр імені М. Старицького, мали можливість безпосередньо почути тих, хто втратив найцінніше – своїх найрідніших і близьких людей. Із затамованим подихом глядачі слухали реальні історії про війну з вуст жінок - військовослужбовців, волонтерок, рідних загиблих в російсько-українській війні. Жінки охоче ділилися своїми спогадами, щоправда не обходилося без сліз, адже пам’ять вічна, вона завжди береже найособливіші моменти життя. І звичайно ж бажали хмельничанам, усьому українському народові мирного неба і найшвидшої перемоги на сході країни.
Під час драматичного театралізованого дійства прозвучали монологи жінок (матерів, сестер, дружин воїнів, волонтерок та військовослужбовців), а саме: Оксани Анодіної, ветеранки ЗСУ, учасниці АТО і ООС з позивним "МАМА", Ольги Саліпи, поетеси, дружина загиблого під час російсько-української війни офіцера та Почесного громадянина міста Хмельницького Сергія Саліпи, Наталії Баран, матері загиблого лейтенанта Максима Яровця, Лесі Стебло, волонтерки та громадської діячки, Анни Побережняк, матері 4-х дітей, сестри, яка втратила на війні старшого брата Олександра Яроцького, Марини Українець, співачки та волонтерки мистецької сотні «Гайдамаки».
Під час театралізованого дійства також звучали пісні на тему війни на сході України у виконанні Артема Харченка та Марини Українець, власний вірш Ольги Саліпи, реп "Если бы не мы..." (текст журналістки та блогера Світлани Русіної, музика Івана Пустового). Учасниця бойових дій Оксана Анодіна з Хмельницького з болем в душі і щемом у серці розповідала, ніби гортаючи сторінки тих кривавих подій, про своїх бойових побратимів, про біль і страх, нелюдські умови, втрати та дружбу на війні.
У «Монологах війни. Жінки» також взяли участь вокалісти Хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру, учасники театру-студії «Без меж» Хмельницького центру національного виховання учнівської молоді, студенти Хмельницького музичного коледжу ім. В. Заремби, гуманітарно-педагогічної академії, учні шкіл міста.
Після завершення вистави подяку від усіх присутніх у залі учасникам мистецько-реабілітаційного проєкту «Монологи війни. Жінки» висловив міський голова Олександр Симчишин:
«Хочу подякувати усім учасникам неймовірно мистецького, героїчного, мотиваційного та патріотичного проекту, багатьох з яких знаю особисто. Сьогодні плакав весь зал. Сьогодні я зрозумів, що сльози бувають і в сильних чоловіків. Але чоловічої сльози замало. Ти завжди маєш знаходити в собі сили, енергію, аби в пам’ять усіх наших хлопців, які загинули, будувати ту державу, за яку вони віддали власне життя. Дякую Володимиру Павловському та Наталії Паляниці. Цей проект обов’язково матиме продовження».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
Оголошення
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
09:38, 29 вересня
live comments feed...