• Головна
  • Фахівці назвали переборну причину, яка призводить до мільйонів передчасних смертей
13:45, 4 березня 2020 р.

Фахівці назвали переборну причину, яка призводить до мільйонів передчасних смертей

У німецькому Хімічному інституті суспільства Макса Планка назвали головну причину щорічної смерті 8,8 мільйона людей. Про це повідомляє MedicalXpress.
Фахівці відзначили, що головною причиною передчасної смерті мільйонів людей, яку можна усунути, є глобальне забруднення повітря. Саме воно скорочує життя людей, в середньому, на три роки.
Дослідження показують, що тверді частинки від спалювання нафти, газу і вугілля, що потрапляють в легені, скорочують життя людини на рік.
Також фахівці привели несподівану статистику. Так виявилося, що забруднення повітря в 19 разів смертельніше, ніж малярія і в дев'ять разів - ніж ВІЛ. Брудне повітря вбиває втричі більше людей, ніж алкоголь. Тільки 6% від цих смертей пов'язані з раком легенів, при цьому половина припадає на ішемічну хворобу серця та інсульт.
Через брудне повітря тривалість жителів Китаю скоротилася, в середньому, на 4,1 року, в Індії - на 3,9 року і на 3,8 року в Пакистані. Також скорочення на 3,1 року спостерігається серед жителів Африки.
В Європі найнебезпечнішими країнами за чистотою повітря вважають Болгарію, Угорщину і Румунію. При цьому в країнах з високим рівнем доходу 80% передчасних смертей пов'язані з забрудненням повітря.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...