З початку року місцеві бюджети Хмельниччини отримали понад 1 мільярд гривень податкових платежів

Протягом двох місяців 2020 року до місцевих бюджетів Хмельницької області надійшло 1,1 мільярда гривень податків та зборів, що порівняно з попереднім результатом більше на 15 відсотків, або на 145 мільйонів. гривень.

Основним джерелом наповнення бюджетів громад традиційно є податок на доходи фізичних осіб, якого Головним управлінням ДПС в області проадміністровано у сумі 705 мільйонів гривень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень в абсолютній сумі 92 мільйони гривень.

Також у числі бюджетоформуючих складових розвитку територіальних громад краю - відрахування: єдиного податку у розмірі 240 мільйонів гривень, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 23 мільйони гривень, а також плата за землю, розмір якої склав 113 мільйонів гривень, що забезпечило зростання на 14 мільйонів гривень.

На думку податківців, темпи росту надходжень до місцевих бюджетів свідчать про ефективність роз‘яснювальних та інформаційно-комунікаційних заходів, які проводить податкова служба спільно з активом громад. У першу чергу мова йде про детінізацію ринку праці та підприємницької діяльності, що позначається на сплаті ПДФО, а також земельному та акцизному податку з роздрібного продажу.

«Оперативно і своєчасно отримана інформація від органів місцевого самоврядування стає важливою передумовою для залучення бюджетних надходжень. Адже, приміром, найповнішою інформацією про землевласників та землекористувачів володіють саме керівники органів місцевого самоврядування. Важливо, що протягом останнього часу збільшилась кількість робочих зустрічей з активом ОТГ, що дозволяє колективно обговорити і вирішити на місцях питання щодо використання землі та об’єктів нерухомості забезпечивши сплату відповідних податків». – резюмував результати діяльності заступник начальника ГУ ДПС у Хмельницькій області Вячеслав Семенюк.

хмельниччина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі