• Головна
  • Хмельничан закликаюють не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів
09:26, 18 березня 2020 р.

Хмельничан закликаюють не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів

Триває операція «Первоцвіт-2020».

З настанням весни на території України значного поширення набуває торгівля весняними рослинами – так званими первоцвітами. Важких непоправних втрат завдає масовий збір первоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска та крокусу, що призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення.

Слід зазначити, що за сезон (лютий-травень) в результаті незаконного збору для подальшої реалізації знищується велика кількість ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України, зокрема підсніжника білосніжного, білоцвіту весняного, шафрану Гейфеля, рябчика шахового тощо.

Цінні первоцвіти занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо забороняється.

Для припинення збору, перевезення та торгівлі первоцвітами, щороку навесні посилюються рейдові перевірки.

Згідно ст. 88-1 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу. Крім того, за один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа)-62 грн, шафрани(крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду, сон-трава – від 37 до 62 грн у залежності від виду.

Закликаємо громадськість проявити екологічну свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...