• Головна
  • Нацбанк запроваджує карантин для грошей, купюри чекає високотермічна обробка
09:59, 19 березня 2020 р.

Нацбанк запроваджує карантин для грошей, купюри чекає високотермічна обробка

Національний банк України розробив ряд заходів щодо зниження ризиків поширення коронавірусу при операціях з готівкою, згідно з якими видаватиме банкам гроші з власних сховищ.

Регулятор прийматиме готівку від банків і видаватиме замість неї готівку зі своїх сховищ.

Перш за все видаватиметься готівка із запасів, сформованих до поширення коронавірусної інфекції в Україні, відтак - готівку, яка пройшла карантин. При цьому до 1 травня Нацбанк підкріплюватиме банки готівкою безкоштовно з урахуванням їх потреби щодо сум і кількості купюр.

Отриману від банків готівку Нацбанк зберігатиме окремо упродовж 14 днів, після чого проводитиме автоматизовану обробку банкнот за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин.

Банкноти, придатні для обороту, упаковуватимуться в пачки і термоусадочну плівку з обробкою при температурі 160 градусів за Цельсієм, що також сприятиме знищенню вірусу.

У НБУ повідомили, що його працівники використовують дезінфікуючі засоби для обробки рук і поверхонь, а також інші засоби захисту.

Банкам Нацбанк рекомендував також забезпечити працівників, які здійснюють операції з готівкою, дезінфікуючими засобами для обробки рук і іншими засобами захисту, а також обробляти відділення банків, дезінфікувати касові вузли, сховища, операційні каси, місця відвідування клієнтів.

Крім того, в НБУ рекомендують дезінфікувати ультрафіолетовим світлом касети банкоматів, мішки для перевезення готівки, інкасаторські автомобілі, готівкові кошти і своєчасно вивозити зношену готівку. 

Для профілактики поширення коронавірусу Національний банк рекомендує населенню і бізнесу максимально перейти на безготівкові розрахунки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так, звичайно, зроблю усе можливе для цього https://zaxid.net/statti_tag50974/
72,3%
Буду зустрічатися лише з друзями і родичами https://zaxid.net/statti_tag50974/
12,0%
Ні, моє життя (робота) передбачає тісні контакти з людьми https://zaxid.net/statti_tag50974/
15,2%
Ні, це надумані обмеження, мені коронавірус не загрожує https://zaxid.net/statti_tag50974/
0,5%
#коронавірус #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...