Нацбанк запроваджує карантин для грошей, купюри чекає високотермічна обробка

Національний банк України розробив ряд заходів щодо зниження ризиків поширення коронавірусу при операціях з готівкою, згідно з якими видаватиме банкам гроші з власних сховищ.

Регулятор прийматиме готівку від банків і видаватиме замість неї готівку зі своїх сховищ.

Перш за все видаватиметься готівка із запасів, сформованих до поширення коронавірусної інфекції в Україні, відтак - готівку, яка пройшла карантин. При цьому до 1 травня Нацбанк підкріплюватиме банки готівкою безкоштовно з урахуванням їх потреби щодо сум і кількості купюр.

Отриману від банків готівку Нацбанк зберігатиме окремо упродовж 14 днів, після чого проводитиме автоматизовану обробку банкнот за допомогою спеціалізованих високошвидкісних машин.

Банкноти, придатні для обороту, упаковуватимуться в пачки і термоусадочну плівку з обробкою при температурі 160 градусів за Цельсієм, що також сприятиме знищенню вірусу.

У НБУ повідомили, що його працівники використовують дезінфікуючі засоби для обробки рук і поверхонь, а також інші засоби захисту.

Банкам Нацбанк рекомендував також забезпечити працівників, які здійснюють операції з готівкою, дезінфікуючими засобами для обробки рук і іншими засобами захисту, а також обробляти відділення банків, дезінфікувати касові вузли, сховища, операційні каси, місця відвідування клієнтів.

Крім того, в НБУ рекомендують дезінфікувати ультрафіолетовим світлом касети банкоматів, мішки для перевезення готівки, інкасаторські автомобілі, готівкові кошти і своєчасно вивозити зношену готівку. 

Для профілактики поширення коронавірусу Національний банк рекомендує населенню і бізнесу максимально перейти на безготівкові розрахунки.

Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі