• Головна
  • Кабмін встановив розмір допомоги на час карантину
16:30, 22 квітня 2020 р.

Кабмін встановив розмір допомоги на час карантину

Допомога із часткового безробіття на період карантину встановлена в розмірі двох третин окладу, але не більше від мінімальної зарплати.

Допомогу із безробіття на час карантину підвищили до 1000 гривень

Уряд на засіданні в середу, 22 квітня, встановив розмір допомоги із часткового безробіття на період карантину. Про це повідомив у Telegram-каналі нардеп Олексій Гончаренко, пише korrespondent.net.

При цьому в разі вимушеного скорочення через карантин допомога надається територіальними органами Центру зайнятості, а в інших випадках роботодавцем (крім осіб, які працюють за сумісництвом).

"Сума надається на термін скорочення діяльності плюс 30 днів після завершення карантину; роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплат у разі сплати єдиного внеску протягом шести місяців, що передують даті скорочення діяльності; роботодавець не може розривати трудовий договір з працівником, з яким виплачувалася допомога протягом періоду, що дорівнює періоду виплати", - розповів Гончаренко.

Також Кабмін збільшив з двох до трьох місяців можливу заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг одержувачами пільг і субсидій.

Встановлено, зокрема, що житлова субсидія не призначатиметься, якщо підрозділами соціального захисту отримана інформація про наявність простроченої заборгованості більше трьох (раніше двох) місяців з оплати житлово-комунальних послуг.

Крім того, уряд підтримав проект постанови з питання соціальної підтримки сімей з дітьми.

Пропонується три програми підтримки:

1. Надавати фінансову допомогу на кожну дитину фізичним особам-підприємцям, які належать до 1 і 2 груп платників єдиного податку, які не використовують найману працю і є платниками ЄСВ. Пропонується на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку надавати допомогу в розмірі прожиткового мінімуму;

2. Для громадян, які втратили роботу або які не мають можливості працевлаштуватися під час карантину, спростити для них доступ і надати можливість отримати державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям, яка передбачає доплату на кожну дитину. Розмір такої допомоги може становити в середньому 3000 грн;

3. Посилити програму субсидій на оплату ЖКП в частині перепризначення субсидій. Пропонується збільшити з 2 до 3 місяців термін для можливого ​​прострочення оплати.

Отже, чиновники підтримали проект постанови з доопрацюванням у триденний термін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...