• Головна
  • Як працюватимуть салони краси та парки після послаблення карантину
11:54, 5 травня 2020 р.

Як працюватимуть салони краси та парки після послаблення карантину

Як працюватимуть салони краси та парки після послаблення карантину

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило для громадського обговорення вимоги до протиепідемічних заходів для перукарень та салонів краси, а також для парків, скверів, музеїв під відкритим небом, лісопаркових і прибережних зон, відкритих спортмайданчиків.

Салони краси та перукарні

Організувати проведення температурного скринінгу всіх працівників перед зміною та не допускати до виконання обов’язків працівників з температурою вище 37,2 градусів або з ознаками ГРВІ.

Прийом клієнтів здійснювати виключно за попереднім записом з проміжком між клієнтами в 15 хвилин. При цьому очікування черги здійснюється поза приміщенням з дотриманням дистанції в 1,5 м.

Заборонити перебування сторонніх осіб у закладі, за винятком одного з батьків при супроводі дітей або одного супроводжуючого для осіб з інвалідністю.

Організувати на вході місце для дезінфекції рук.

Організувати одночасне перебування клієнтів за розрахунком не більше однієї людини на 10 кв. м площі, а між місцями надання послуг забезпечити відстань мінімум два метри.

Допуск клієнтів дозволяється тільки в масках або респіраторах. Працівники також зобов’язані використовувати медичні маски і одноразові рукавички.

Проводити дезінфекцію і прибирання після кожного клієнта.

Крім того, заклади повинні забезпечити персонал п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту і дезінфекторів, інформувати клієнтів щодо обмежень, нанести маркування для дотримання дистанції та проводити вологе прибирання не рідше, ніж кожні дві години і в кінці зміни. Також заклади мають відсторонити від роботи працівників, які перебувають у групі ризику.

Працівники також повинні:

— регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше, ніж раз на три години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;

— прикривати рота та носа при кашлі та чханні зігнутою рукою в лікті або одноразовою серветкою;

- утримуватися від дотиків до обличчя руками;

— утримуватися від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань — кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;

— самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Подібні рекомендації МОЗ надав пральням, хімчисткам, ремонту взуття та одягу, а також нотаріусам, адвокатам, закладам торгівлі непродовольчими товарами і закладам громадського харчування.

Зони відпочинку

Дещо відрізняється організація протиепідемічних заходів у парках, скверах, ботанічних садах, оранжереях, спортивних майданчиках, лісопарках та інших відкритих територіях.

Розмістити на території та при вході правила й обмеження.

Оцінити місця потенційного скупчення відвідувачів і розмістити там додаткову інформацію про заходи профілактики.

Забезпечити функціонування туалетів, наявність рідкого мила, антисептиків при вході, а також регулярне прибирання та дезінфекцію.

Не допускати проведення організованих заходів на території зон відпочинку, функціонування атракціонів тощо.

Не допускати функціонування окремих зон, користування якими на період карантину заборонено.

При цьому відвідувачі мають право користуватися зонами відпочинку при дотриманні заходів профілактики в групах не більше ніж три особи, а також використовувати зони для індивідуальних пробіжок і занять спортом при дотриманні правил.

Зазначається, що громадське обговорення триватиме до 6 травня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...