• Головна
  • Резервісти – надійна опора військ Нацгвардії День резервіста — свято, що відзначається в Україні 18 травня.
15:21, 18 травня 2020 р.

Резервісти – надійна опора військ Нацгвардії День резервіста — свято, що відзначається в Україні 18 травня.

Цьогоріч його святкують вдруге.

День установлений 19 квітня 2019 року Президентом України, ураховуючи важливу роль резервістів у справі захисту Вітчизни, її незалежності та територіальної цілісності, їх готовність у будь-який час стати до лав Національної гвардії України, Збройних Сил України та інших військових формувань, аби забезпечити посилення обороноздатності нашої країни в періоди, коли вона найбільше цього потребує.

Про те, хто такі резервісти та чому вони є такими важливими для нашої країни як в мирний, так і в воєнний час розповів командир стрілецької (резервної) роти військової частини 3053 капітан Олексій Роєнко:

Резервісти – це громадяни України, які в добровільному порядку проходять службу у військовому резерві Національної гвардії, Збройних Сил України та інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час. У разі необхідності, за рахунок резервістів формується військовий особовий склад шляхом проведення мобілізації. Між проходженням служби у військовому резерві та виконанням військового обов’язку в запасі є різниця, яка полягає в тому, що резервісти, які проходять службу на добровільній основі, свідомо вибирають військову справу, укладають контракт з державою та проходять планомірну підготовку. Також резервісти за службу в резерві отримують грошову винагороду». Важливим є те, що у Нацгвардії можна обирати військову частину для проходження служби у військовому резерві. Так, резервіст точно знає, де і з ким проходитиме службу. Також це є гарантією того, що у разі мобілізації його не зможуть призвати до іншого військового формування без його згоди.

Необхідно володіти основною інформацією про службу у резерві, - зазначає капітан Роєнко, - перш за все те, що служба добровільна – охочий підписує контракт з Національною гвардією або Міністерством оборони (вийняток - ті, хто був зарахований в обов'язкому порядку до оперативного резерву в особливий період)і те, що служба прямована на підготовку й підвищення кваліфікації резервістів для виконання військового обов’язку у мирний і військовий час. Служба у резерві оплачувана, а на час проходження особою зборів резервістів за ним зберігається місце роботи, з якого мають безперешкодно відпускати, та заробітна плата.

Законодавча база захищає резервістів» Командира доповнює сержант з матеріального забезпечення стрілецької (резервної) роти старший сержант Ігор Деніско, який має багаторічний досвід у даному напрямку та може розповісти про службу у військовому резерві все:

Я у Нацгвардії одинадцять років, коли прийшов це ще було формування, яке називалося Внутрішніми військами. З 2016 року, уже в складі Нацгвардії, у нашій військовій частині був сформований резервний взвод, в якому я почав займатися набором та підготовкою резервістів, що й продовжую робити до сьогоднішнього дня. Кілька років тому , з огляду на те, що ми досить швидко набрали на службу в резерві велику кількість бажаючих, мотивованих та свідомих людей, які обов’язково мають досвід військової служби, на базі нашої військової частини була створена стрілецька (резервна) рота, - розповідає старший сержант Деніско, - Резервісти щороку залучаються на навчальні збори, під час активних практичних заходів підготовки - навчання, тренування, бойові стрільби- своїх підрозділів. На зборах відпрацьовуємо бойову та фізичну підготовку, покращуємо знання, навики й уміння, необхідні для підтримання себе у формі бойової готовності» З 2016 року в НГУ проводяться збори з резервістами. Загальна тривалість підготовки складає до 30 діб на рік. За потреби цей термін може бути збільшений до 3-х місяців.

Особи, які уклали контракт для проходження служби у військовому резерві, зараховуватимуться в списки тих військових частин, де укладали такий контракт. У разі проведення мобілізації або зборів резервісти Нацгвардії, які уклади контракт, прибуватимуть минаючи військкомати напряму до військових частин Нацгвардії.

Сформовані у найскладніших умовах війни українські резервісти є потужним потенціалом національного війська та його надійною підтримкою у стримуванні широкомасштабної агресії з боку ворога. День резервіста – свято тих, хто завжди знаходиться у готовності в будь-який час знову стати до лав українського війська.

Резервісти є прикладом мужності, відваги та готовності захищати Батьківщину. Це люди достойні поваги та є гідним прикладом для усіх громадян нашої країни. Вітаємо резервістів з їх святом! 

На фото: старший сержант Ігор Деніско

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...