• Головна
  • COVID-19: На Хмельниччині одна з рад незаконно придбала два дороговартісних автомобілі
15:40, 5 червня 2020 р.

COVID-19: На Хмельниччині одна з рад незаконно придбала два дороговартісних автомобілі

COVID-19: На Хмельниччині одна з рад незаконно придбала два дороговартісних автомобілі

Прокуратура Хмельницької області вимагає визнати недійсними результати закупівлі однією із місцевих рад автомобілів вартістю 1,2 млн грн

Реалізуючи конституційну функцію представництва держави в суді, органи прокуратури Хмельниччини проводять вивчення стану додержання вимог законодавства про публічні закупівлі.

Встановлено, що у квітні цього року виконавчим комітетом однієї із місцевих рад закуплено 2 автомобілі марки «Peugeot» вартістю 1,2 млн грн. З посиланням на необхідність запобігання поширенню на території країни гострої респіраторної хвороби COVID-19, тендерним комітетом застосовано переговорну процедуру, а відкритих торгів не проведено. Водночас, постановою Кабінету Міністрів України визначено вичерпний перелік товарів, робіт та послуг, які, з метою запобігання виникненню пандемії, дозволено закуповувати за переговорною процедурою, та вказані автомобілі до нього не входять.

Таким чином, з метою уникнення відкритих торгів, замовником безпідставно обрано невірний вид процедури закупівлі, що створює умови для обмеження конкуренції, неефективного використання бюджетних коштів та порушує принципи відкритості, прозорості, максимальної економії та ефективності закупівель. Окрім того, про порушення зазначених вище принципів свідчить те, що вартість закуплених автомобілів є вищою за ринкову.

«Реагуючи на виявлені порушення та діючи на захист інтересів держави, прокуратурою області пред’явлено позов про визнання недійсними рішення тендерного комітету, договору про закупівлю товару, а також стягнення з постачальника перерахованих на його рахунок 1,2 млн грн», - повідомив начальник управління представництва інтересів держави у суді прокуратури області Андрій Гаврилик. Позов прокурора перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

Пресслужба прокуратури Хмельницької області

#кримінал #хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...