• Головна
  • Вступ до ВНЗ: на які спеціальності збільшили кількість бюджетних місць
13:04, 2 серпня 2020 р.

Вступ до ВНЗ: на які спеціальності збільшили кількість бюджетних місць

Вступ до ВНЗ: на які спеціальності збільшили кількість бюджетних місць

Цього року Вищі навчальні заклади в Україні зможуть прийняти на бюджет на 6% більше абітурієнтів, ніж це було в 2019 році. Це стосується вступу на освітній рівень – бакалавр, передається на сайті Міністерства освіти і науки України.

Як зазначається, цього року державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» складає 84,6 тис місць. З них, 77,6 тисяч – за денною формою. Це на 5,9% більше, ніж було минулого року.

А ось державне замовлення на магістра становить 6,04 тисяч місць. Це стосується тих, хто має намір стати магістром медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування.

Причиною збільшення кількості бюджетних місць у ВНЗ стало збільшення кількість випускників 11-х класів на 11%. Тобто, в цьому році більше випускників, а значить – і більше бюджетних місць.

Бюджетні місця були збільшені на галузі: інформаційні технології – на 39,9%, механічна інженерія – на 13,3%, електрична інженерія – на 11,6%, виробництво та технології – на 11,1%, гуманітарні науки – на 10,8%, хімічна та біоінженерія – на 10,0%, електроніка та телекомунікації – на 10,0%, аграрні науки та продовольство – на 9,1%, математика та статистика – на 8,8%.

При цьому, в країні зменшили кількість бюджету на спеціальності (бакалавр), кількість випускників яких і так вже переважає на ринку праці. Це такі сфери: журналістика – зменшено на 30,3%, сфера обслуговування – мінус 47,4%, управління та адміністрування – на 24,0%, право – на 17,6%, соціальні та поведінкові науки – на 11,6%, міжнародні відносини – на 6,3%.

Загалом, обсяг держзамовлення за ступенем «Магістр» цього року становить 45 тисяч місць.

«Держзамовлення на магістрів на основі ОС бакалавра цього року менше від 2019 року. Це пов’язано зі зменшенням обсягу випуску бакалаврів», - пояснили в МОН.

Кількість бюджетних місць на аспірантуру та докторантуру в цьому році становить 4 288 та 431 місць відповідно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вступ до ВНЗ #Хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...