• Головна
  • У Хмельницькому запрацює геоінформаційна система
16:26, 13 серпня 2020 р.

У Хмельницькому запрацює геоінформаційна система

Під головуванням заступника міського голови Володимира Гончарука відбулося засідання робочої групи з впровадження Геоінформаційної системи у роботу Хмельницької міської ради.

Проєкт реалізується в рамках співпраці у Проєкті «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В обговоренні також взяли участь експерти Проєкту (компанія «Менеджмент Сістемс Інтернешл» («SACCI») та представники компанії «SoftPro». Остання стала переможцем у тендері зі створення програмного комплексу геоінформаційної системи Хмельницької міської ради.

«Це вже не перший проєкт, який ми реалізуємо з USAID. Маємо позитивний досвід. Півтора роки тому було підписано меморандум про співпрацю і от тепер ми приступили до реалізації проєкту, який передбачає придбання обладнання, навчання фахівців, які будуть обслуговувати систему, технічне забезпечування протягом року. Проєкт дасть змогу поєднати різну інформацію на одній зручній платформі від земельних питань до питань управління торгівлі. Вся інформація, яка зараз розміщена в різних джерелах, буде зібрана на одній платформі і будь-який громадянин зможе перевірити достовірність інформації», - зазначив Володимир Гончарук.

У рамках реалізації Проєкту уже підготовлено проект Положення про геоінформаційну систему Хмельницької міської ради (ГІС), який буде розглянуто на черговій сесії міської ради. Прийняття цього Положення забезпечить впровадження ГІС, поліпшить якість роботи з базами даних та доступ мешканців міста до інформації, а саме геопросторових даних містобудівного кадастру, міського земельного кадастру, галузевих реєстрів відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та виконання Закону «Про національну інфраструктуру геопросторових даних», який передбачає обов’язковість оприлюднення у відкритому доступі.

Станом на сьогодні геоінформаційна система міста містить відомості про об’єкти, розташовані на території міста Хмельницького і потребує заміни програмного комплексу. Ведення баз даних здійснюють ХМКП «Хмельницькінфоцентр», управління архітектури та містобудування, управління земельних ресурсів та земельної реформи, управління житлово-комунального господарства, управління торгівлі.

Спільно з експертами будуть напрацьовані інші необхідні нормативні документи щодо ведення містобудівного кадастру, міського земельного кадастру та галузевих реєстрів.

«Проєкт спрямований на мінімізацію корупційних ризиків у сфері державного управління. Сьогодні ми розпочинаємо процес створення геоінформаційної системи Хмельницької міської ради. Це унікальний ІТ-продукт, який дозволить з одного боку громадянам, бізнесу, отримати доступ до містобудівної документації, інформацію в різних форматах про тимчасові споруди, рекламні конструкції, архітектуру міста, ознайомитися з генеральним планом міста тощо. З іншого боку, зробити діяльність органів міської ради більш ефективнішою та надавати послуги для громадян і бізнесу в більш зручній формі. Будь-хто з будь-якої точки світу може отримати детальну інформацію про питання, які стосуються земельних та архітектурних напрямків. Ми плануємо презентувати бета-версію системи на початку жовтня, хмельничани зможуть отримати доступ до інформації. Проте те, що ми робимо в Хмельницькому, матиме унікальну особливість – підприємці можуть отримати безкоштовний доступ в будь-яку пору доби. Ми хочемо зробити сервіс зручним та доступним», - розповів консультант проєкту «SACCI»/USAID Тарас Случик.

Далі в ході роботи директор «SoftPro™» Андрій Черін презентував присутнім альфа-версію геоінформаційної системи Хмельницької міської ради та розповів про основні напрямки реалізації поставлених завдань.

Члени робочої групи окремо зупинилися на календарному плані розробки та впровадження ГІС, процедурі збору даних у виконавчих органах міської ради, процедурі тестування підсистем геоінформаційної системи ХМР та інших.

Також відбудуться робочі зустрічі з керівництвом та фахівцями управління архітектури та містобудування, управління земельних ресурсів та земельної реформи, управління торгівлі та ХМКП «Хмельницькінфоцентр».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спорт #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...