• Головна
  • Як не втрапити на гачок шахраїв — поради від поліції Хмельниччини
15:50, 20 серпня 2020 р.

Як не втрапити на гачок шахраїв — поради від поліції Хмельниччини

Як не втрапити на гачок шахраїв — поради від поліції Хмельниччини

З початку 2020 року підрозділи поліції Хмельниччини внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 440 повідомлень про шахрайства.

Існує багато сценаріїв, за якими шахраї заманюють жертв до своєї пастки. Тож ми вирішили розповісти про найпопулярніші з них, аби ви могли захистити себе та рідних від зловмисників і зберегти свої заощадження. Недарма ж кажуть, що хто попереджений, той озброєний. Озброївшись знанням про найбільш поширені види шахрайства, ви зможете їм запобігти просто не йдучи на поводу у шахраїв.

Шахрайство з авансовим платежем/передплатою

Шахраї просять у вас передплату за товар. Мотивують це тим, що їм потрібні гарантії, що ви його придбаєте після бронювання покупки. Або ж пояснюють, що передплата йде на оплату послуг доставки у випадку, якщо ви не заберете посилку з поштового відділення і її доведеться пересилати назад. Шахраї таким чином збирають кругленькі суми з багатьох покупців і швидко зникають, регулярно змінюючи назву своїх «магазинів», видаляючи сторінки у соцмережах і сайти, щоб уникнути покарання.

У таких ситуаціях вас має насторожити ціна товару, яка значно нижча від інших подібних пропозицій. Таким чином шахраї заманюють вас у пастку.

Афера з «працевлаштуванням»

Афера з «працевлаштуванням» теж набирає популярності серед злочинців, які шукають своїх жертв на сайтах з пошуку роботи або ж навіть самі розміщують оголошення про працевлаштування за кордоном.

Прийом є дуже простим: шахраї беруть у потенційного робітника певну суму коштів начебто для оформлення усіх необхідних документів, після чого зникають. Інколи злодії навіть винаймають на декілька днів офіси, щоб створити ілюзію респектабельності. Тож добре перевіряйте фірму, до якої звернулися, читайте відгуки, запитайте про ліцензію, подивіться угоди, які підписуєте. В угоді має бути чітко зазначено, що вас мають працевлаштувати, а не просто надати інформаційні послуги з щодо наявності вакантних місць.

Шахрайство з переплатою

У випадку шахрайства з переплатою, шахраї вдають із себе покупця і роблять своєю мішенню споживачів, що продають товар або послугу. «Покупець» відправляє продавцю підроблену платіжну квитанцію, як правило, ідентичну квитанції добре відомого банку, на суму вище, ніж заздалегідь узгоджено. Потім шахрай пояснює, чому виникла переплата (причини можуть бути вигадані різні), і просить продавця повернути зайві кошти. Таким чином продавець повертає власні кошти, але не одразу це розуміє. Тож, продаючи товар, не довіряйте лише надісланим квитанціям, а й перевіряйте надходження коштів на рахунок.

Шахрайство з лотереями і виграшами

Найпоширенішим є шахрайство, коли жертва отримує неочікуваний телефонний дзвінок, електронну пошту, лист або факс від когось, хто стверджує, що він є працівником державної установи чи представником відомої організації або знаменитості, та повідомляє жертві, що вона виграла велику суму грошей або приз. Шахрай втирається у довіру до жертви і пояснює, що для того, щоб забрати виграш, потрібно спочатку переказати невелику суму грошей для сплати податку на товар чи збору за оформлення документів. Слідуючи інструкціям шахраїв, жертви відразу надсилають гроші, але ніколи не отримують обіцяних виграшів.

Шахрайство з орендою майна

Шахраї використовують дошки безкоштовних оголошень для полювання на тих, хто хоче винайняти житло. Шахрайство з орендою майна, як правило, має два сценарії:

1. Орендарі шукають будинок або квартиру, що здається в оренду, і потрапляють на гачок «псевдовласника». Жертви знаходять квартири в чудовому районі за дуже вигідною ціною і зв’язуються з власником. «Власник» погоджується здати квартиру за умови, якщо покупець перерахує кошти для сплати гарантійного внеску або застави, тощо. Жертви надсилають гроші, а потім «власник» безслідно зникає, прихопивши гроші.

2. Інший варіант шахрайства, коли вам і справді здають в оренду помешкання, але не своє, а теж взяте в оренду, наприклад, на добу. При цьому з вас беруть кошти за два місяці проживання — перший та останній. Ви навіть не встигаєте заселитися, як з’являється справжній власник квартири і вимагає від вас пояснень. Тож уважно перевіряйте документи як на саме житло, так і документи орендодавця.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кримінал #хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...