• Головна
  • Рекордна кількість хворих: В ОДА обговорили ситуацію в області з протидією COVID-19
20:29, 3 вересня 2020 р.

Рекордна кількість хворих: В ОДА обговорили ситуацію в області з протидією COVID-19

Рекордна кількість хворих: В ОДА обговорили ситуацію в області з протидією COVID-19

2 вересня в облдержадміністрації відбулася відеоселекторна нарада 

Основне питання, що обговорювалося у ході спілкування – забезпечення в області чіткого функціонування системи виявлення та надання амбулаторної і стаціонарної допомоги хворим на COVID-19 в умовах зростання кількості виявлених випадків захворювання.

"В декілька останніх тижнів в області спостерігається значний ріст числа виявлених хворих, і як наслідок – зростання завантаженості вірусологічної лабораторії обласного лабораторного центру та стрімке заповнення місць у стаціонарах лікувальних закладів області, що визначені госпітальними базами для надання допомоги хворим на COVID-19. Саме тому необхідно, щоб усі, хто відповідає за організаційні питання, та ті, хто безпосередньо працює з хворими та особами з підозрами, чітко розуміли усі алгоритми дій та їх дотримувалися. Важливо усе, починаючи від, здавалося б, таких дрібниць, як якісне маркування та пакування пробірок з відібраним біоматеріалом, до питань забезпечення медичних закладів ліками та обладнанням" - Роман Примуш.

Також він наголосив, що наразі особлива відповідальність лягає саме на місцеві штаби з ліквідації надзвичайної ситуації, адже від їх реагування зараз все більше залежить епідемічна ситуація в кожному конкретному регіоні, бо саме вони здійснюють координацію роботи різних служб, що задіяні в організації відбору проб, наданні допомоги хворим, проведенні епідрозслідувань, відстеженні контактних осіб, проведенні заходів дезінфекції та багатьох інших.

Керівник ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», головний санітарний лікар області Олег Балашов наголосив на важливості своєчасного та оперативного надання результатів досліджень до закладів охорони здоров’я, які направляли зразки матеріалів для тестування, та проведення епідеміологічних розслідувань випадків захворювань, встановлення меж осередків, масштабів поширення та заходів щодо їх локалізації та ліквідації.

Окрему увагу учасники наради звернули на питання роботи закладів, що визначені госпітальними базами. Вони також обмінялися думками щодо удосконалення затвердженого порядку маршрутизації пацієнтів з СOVID-19 відповідно Плану реагування. Зокрема обговорено заходи, які допоможуть розвантажити інфекційні відділення, де перебувають пацієнти з підозрами та пневмоніями. Раніше пацієнти, що згодом отримували негативний аналіз на СOVID-19, продовжували лікуватися у цих відділеннях. Зараз вони будуть за можливості переведені до інших відділень, аби спеціалізоване могло приймати саме хворих, що можуть бути інфікованими.

Нагадамо: ОНЛАЙН КАРТА: В яких районах Хмельниччини найбільший ризик підхопити Covid-19

Також обговорили можливості подальшого розгортання закладів, що будуть приймати коронавірусних хворих, якщо виникне потреба у збільшенні кількості стаціонарних місць. За словами фахівців, у зв’язку з цим на місцях має бути пропрацьоване питання щодо забезпечення цих закладів кадрами, а також обладнання в них киснепроводів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #хмельниччина #ода #нарада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...