• Головна
  • Хмельницький до осінньо-зимового періоду готовий
08:43, 25 вересня 2020 р.

Хмельницький до осінньо-зимового періоду готовий

Хмельницький до осінньо-зимового періоду готовий

Відбулося засідання виконавчого комітету у розширеному складі. Інформуючи про готовність житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2020-2021 років, начальник управління житлово-комунального господарства Василь Новачок зазначив, що у місті виконаний значний обсяг ремонтних робіт.

До роботи в осінньо-зимовий період готові комунальні тепло – та водопостачальні підприємства. Так, міськими комунальними підприємствами «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-Західні тепломережі» до початку осінньо-зимового періоду 2020-2021 років підготовлені всі котельні, центрально-теплові пункти, виконані роботи з реконструкції теплових мереж, ремонту газових котлів. Роботи з ремонту систем теплопостачання та гарячого водопостачання завершуються. Міським комунальним підприємством «Хмельницькводоканал» до роботи в осінньо-зимовий період підготовлені всі свердловини та водопровідні станції, виконано промивку та дезінфекцію водопровідної мережі. Продовжуються роботи з ремонту та заміни зношеної запірної арматури, ремонту та заміни аварійних ділянок водопроводу.

Управляючими муніципальними компаніями Хмельницької міської ради та комунальними підприємствами міста підготовлено всю спеціальну техніку (25 одиниць) і обладнання для прибирання снігу та льоду. Комунальним підприємством по будівництву, ремонту та експлуатації доріг заготовлено 619,1 тонн піску та заплановано заготовити 900,0 тонн солі, залишок з осінньо-зимового періоду 2019-2020 років – 5920 тонн пісчано-соляної суміші та 1888 тонн солі.

З метою своєчасної та якісної підготовки житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період, комунальними підприємствами управляючими муніципальними компаніями, товариствами з обмеженою відповідальністю «Житлово-експлуатаційне об’єднання», «Керуюча Компанія «ДомКом Хмельницький» та організаціями міста, які обслуговують житлові будинки, виконані роботи з ремонту покрівель, під’їздів, вхідних та підвальних дверей, вікон на сходових клітках, підготовлені елеваторні вузли, внутрішньобудинкові системи центрального опалення, гарячого, холодного водопостачання та запірно-регулюючої арматури, відновлена ізоляція трубопроводів та герметизація інженерних вводів. Житлові будинки підготовлені до осінньо-зимового періоду 2020-2021 років.

У місті діє Програма співфінансування робіт з ремонтів багатоквартирних житлових будинків, яка дає можливість хмельничанам поліпшити житлові умови, залучивши кошти з міського бюджету. На виконання Програми співфінансування робіт з ремонту багатоквартирних житлових будинків м. Хмельницького на 2020-2024 роки та реконструкції покрівель у 2020 році з міського бюджету виділено 11 497,9 тис. грн. За рахунок співфінансування мешканців виконано капітальний ремонт покрівель в 7 житлових будинках, на 2 покрівлі оголошено процедуру закупівлі, відремонтовано мережі водопостачання та водовідведення в 1 будинку, завершено утеплення фасадів 2 будинків та відновлено вимощення навколо 1 будинку. За рахунок поточного ремонту замінено вікна і двері в місцях загального користування в 20 будинках, відремонтовано трубопроводи водопостачання та водовідведення в 2 будинках, виконано утеплення покрівлі 1 будинку та ремонт фасаду 1 будинку.

«Загалом впродовж періоду дії програми співфінансування (2017-2020 років) здійснено ремонт понад 100 будинків. Переважно це були роботи із заміни вікон і частково мереж водопостачання та водовідведення. Цього року за програмою співфінансування також утеплили один будинок, на вул. Європейській, 3» - зазначив начальник управління житлово-комунального господарства Василь Новачок.

Щодо програми термомодернізації «Енергодім», яка нещодавно стартувала, і дає можливість ОСББ утепляти будинки з великим відшкодуванням з міського та державного бюджетів, Василь Новачок повідомив, що наступного року заплановано активно утепляти будинки за цією програмою. За його словами, звернення від 5 ОСББ уже зареєстровано на сайті Фонду енергоефективності та йде активна робота ще по 5-ти будинках.

Також здійснено капітальний та поточний ремонт численних вулиць та провулків міста, прибудинкових територій, мереж зовнішнього освітлення.

«Загалом місто готове до тих викликів, які можуть нам дати серйозні зимові умови, та до подачі тепла у помешкання хмельничан» - наголосив Василь Новачок.

Аналізуючи роботу з підготовки до нового осінньо-зимового періоду організацій, які обслуговують житлові будинки міста, виконавчий комітет визнав незадовільною роботу товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча Компанія «ДомКом Хмельницький», про що свідчать стан внутрішньобудинкових мереж деяких житлових будинків та численні скарги хмельничан.

Міський голова Олександр Симчишин доручив начальнику управління житлово-комунального господарства Василю Новачку взяти будинки, що обслуговує Керуюча Компанія, під контроль і перевірити готовність внутрішньобудинкових і каналізаційних мереж цих будинків до зими.

«Від 5 до 15 жовтня перевірити кожен будинок, кожен підвал, перевірити виконані роботи, стан ізоляції. До перевірки обов’язково залучити представників КП «Хмельницьктеплокомуненерго», - наголосив міський голова.

Внаслідок багатьох чинників, у тому числі платоспроможності у цей період хмельничан, найбільшу кредиторську заборгованість за товари та послуги має УМК «Проскурівська», яка становить 2408 тис.грн.

Принагідно міський голова звернувся до всіх жителів міста совісно і дисципліновано платити за надані комунальні послуги, бо від того залежить нормальне проходження опалювального сезону.

Підсумовуючи основне питання порядку денного розширеного засідання виконавчого комітету, Олександр Симчишин зазначив, що стан готовності до осінньо-зимового періоду 2020-2021 років можна оцінювати як задовільний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалення #хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...