• Головна
  • У Хмельницькому відбувається підтримка ветеранів війни та праці, малозахищених верств населення
14:37, 9 жовтня 2020 р.

У Хмельницькому відбувається підтримка ветеранів війни та праці, малозахищених верств населення

У Хмельницькому відбувається підтримка ветеранів війни та праці, малозахищених верств населення

Для реалізації заходів щодо соціальної підтримки ветеранів війни та праці, інвалідів, дітей-сиріт, багатодітних та малозабезпечених сімей, інших вразливих верств населення у місті діє Комплексна програма «Піклування» на 2017-2021 роки, яка спрямована на системне вирішення основних питань даної категорії осіб соціально-економічного, медичного, матеріально-побутового, культурно-оздоровчого характеру.

Працівниками управління праці та соціального захисту населення здійснено обстеження житлово-побутових умов, визначено потреби громадян похилого віку. Найактуальнішими потребами згідно обстежень є: надання матеріальної допомоги, заміна газового обладнання, ремонт квартир та під’їздів, зубопротезування, тощо.

Щороку фінансується проведення виплати одноразової грошової допомоги з міського бюджету мешканцям міста, які її потребують. З початку 2020 року виплачено понад 25 тисячам особам на суму 25 млн. 126 тис. грн.

Виплачується надбавка до пенсії колишнім політв’язням і репресованим, яка становить по 500 грн на місяць.

Проводяться безоплатні капітальні ремонти житла для інвалідів та ветеранів війни. На 2020 рік на дані цілі передбачено 150 тис. грн.

За рахунок міського бюджету проводиться заміна непридатного до використання газового обладнання, встановлюються лічильники для вимірювання об’ємних витрат газу у квартирах соціально - вразливих категорій населення. У 2020 році дані види робіт проведено для 70 осіб на загальну суму 459,6 тис. грн.

Здійснено виплату щорічної разової грошової допомога до Дня Перемоги ветеранам війни 10691 особі на загальну суму 15,96 млн. грн.

Постійно вживаються заходи щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів соціального захисту населення, забезпечення їх ефективного функціонування, на що протягом 2020 року було використано 28,4 млн. грн.

Продовжується безкоштовне навчання для людей пенсійного віку підтримки їх фізичних, психологічних, соціальних і комунікативних здібностей у територіальному центрі соціального обслуговування в рамках соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку».

Розпочато будівництво приміщення відділення тимчасового перебування Хмельницького міського територіального центру соціального обслуговування. Загальна вартість будівництва та облаштування приміщення відповідно проектно-кошторисної документації - 8,5 млн. грн. Відділення сплановано на одночасне розміщення до 15 осіб. Передбачені одномісні і двомісні кімнати, які буде облаштовано санвузлом, душем.

Також ветерани війни мають змогу пройти курс оздоровлення у рекреаційному центрі сімейного типу по відновленню здоров’я дітей-інвалідів та інших груп населення з обмеженими можливостями «Берег надії». В центрі з кожним роком покращуються умови для оздоровлення осіб з інвалідністю, для психологічної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей.

Налагоджено співпрацю з громадськими організаціями соціального спрямування. За активної участі членів громадських організацій, щороку проводяться загальноміські заходи, які присвячені знаменним датам для ветеранів війни та праці, інвалідів, дітей-сиріт та інших малозахищених верств населення, на які з міського бюджету в 2020 році виділено 1467,00 тис. грн. Заходи проходять з дотриманням протиепідемічних заходів.

У співпраці з Хмельницьким обласним благодійним фондом «Карітас» надаються послуги з перевезення людей на візках «соціальне таксі». Для перевезення виктристовують спецавтотранспорт, який обладнаний гідравлічним підйомником. У 2020 році кошторис на дану послугу складає 826,00 тис. грн, станом на 1 жовтня поточного року надано понад 4000 послуг.

Запроваджено нову соціальну послугу – супровід незрячих осіб соціальним працівником, якою впродовж 2020 року скористались 300 осіб. Для надання даної послуги використано 320 тис. грн.

На підтримку статутної діяльності громадських об’єднань виділяються кошти з міського бюджету. У 2020 році виділено 750 тис. грн.

В міській та інфекційній лікарнях облаштовані усіма зручностями палати для учасників та інвалідів Другої світової війни. В лікувально-профілактичних закладах міста постійно впроваджуються сучасні засоби діагностики, профілактики і лікування основних захворювань викликаних віком та реабілітації осіб з такими захворюваннями.

З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку у співпраці з громадськими організаціями, людям похилого віку, ветеранам вручені продуктові набори в кількості 800 комплектів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підтримка #хмельницький #ветерани
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...