• Головна
  • У Хмельницькому оприлюднили графік вивозу гілля
08:17, 22 жовтня 2020 р.

У Хмельницькому оприлюднили графік вивозу гілля

У Хмельницькому оприлюднили графік вивозу гілля

Щороку з настанням осені збільшується кількість випадків спалювання сухого опалого листя, картоплиння, іншої рослинності та залишків від неї.

Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежонебезпечний період. Дуже часто вогонь виходить з-під контролю, що призводить до займання житлового господарства. Опале листя та суху траву можна компостувати та використовувати навесні як добриво на земельних ділянках.

В нашому місті з приватних домогосподарств, відповідно до графіку, раз на місяць вивозиться гілля. Для цього гілля потрібно зв’язати у в’язанки довжиною 80-120 см та скласти напередодні дня вивезення.

Вивозять гілля за графіком:

перший понеділок місяця – мікрорайон Гречани;

перший вівторок місяця – мікрокрайон Заріччя;

перша середа місяця – Центр;

перший четвер місяця — мікрорайон Дубове (по непарну сторону від вулиці Купріна);

перша п’ятниця місяця — мікрорайон Дубове (по парну сторону від вулиці Купріна);

перша субота місяця — мікроарйон Ракове (вулиця Трудова до перехрестя вулиці Чорновола та Пілотської);

перша субота місяця — Південно-Західний мікрорайон.

Також хмельничани можуть самостійно відвезти «зелені відходи» до Центру управління відходами, який розташований біля міського полігону за адресою пр. Миру, 7. Листя та гілля, пов’язане у в’язанки, можна привезти щоденно (крім понеділка) з 8.00 до 19.00. Відходи приймаються безкоштовно.

Громадянам, які порушують пожежну безпеку, необхідно чітко зрозуміти, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки, а відповідальність за спричинені збитки може бути суворою.

З квітня цього року набули чинності законодавчі зміни, які передбачають підвищення штрафів для паліїв сухої рослинності. За такі дії порушника можуть притягнути до відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Самовільне випалювання рослинності або її залишків).

Згідно з нею, громадянину, який спалює листя, може загрожувати від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень штрафу. Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень.

Натомість, якщо такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень. Для посадових осіб штрафи за таке правопорушення нині становлять від 21 тисячі 420 гривень до 30 тисяч 600 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#екологія #хмельницький #гілля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...