• Збірна України з боксу друга на ЄВРО-2020 серед молоді
12:05, 24 листопада 2020 р.

Збірна України з боксу друга на ЄВРО-2020 серед молоді

З 13 по 22 листопада у місті Будва ( Чорногорія) тривав 8-й молодіжний Чемпіонат Європи, учасниками якого стали 175 боксерів 2002 – 2003 років народження з 22 країн Старого Світу, в тому числі 20 (по 10 чоловіків та жінок) з України. Він став  першим великим міжнародним боксерським заходом після тривалої паузи і призупинення всіх змагань в зв’язку з пандемією COVID-19. Тому дуже велика увага на цих змаганнях приділялася суворому дотриманню протиепідемічних заходів та виконанню норм медичного протоколу AIBA (Міжнародна асоціація боксу) та EUBC(Європейська боксерська конференція).

Загалом змагання стали надзвичайно успішними для збірної України, яка здобула у Будві 15 медалей різного ґатунку: 3 золоті, 5 срібних і 7 бронзових. Це другий показник серед усіх країн учасниць цьогорічних змагань і один з найкращих результатів за усі роки участі нашої команди на Чемпіонатах Європи. Для прикладу, на молодіжному Євро-2019 в активі молодих українців було дев’ять медалей, серед яких 1 золота, 3 срібних та 5 бронзових нагород. У підсумку найбільше медалей чемпіонату дісталося росіянам (19), у збірних Болгарії та Польщі по 6 нагород. Варто відзначити, що для входження  до числа призерів в багатьох вагових категоріях достатньо було виграти перший бій – увійти до числа півфіналісті, а  в жінок в деяких категоріях було заявлено лише 2 – 4 боксерки, що гарантувало їм нагороди при виході на ринг.

Свій внесок в успішний виступ української команди вніс і хмельничанин Денис Салабай, який виступав у ваговій категорії до 81кг. Він був дуже переконливим у своєму чвертьфінальному протистоянні з  литовцем  Габреліусом Савіцкасом з Литви. Незважаючи на всі спроби нав’язати боротьбу, Денис впевнено набирав очки і у його підсумковій перемозі не було жодних сумнівів.

Збірна України з боксу друга на ЄВРО-2020 серед молоді, фото-1

Якісний бокс продемонстрував він і  з росіянином Рамазаном Дадаєвим у наступному поєдинку. Після програного першого раунду наш земляк створив серйозні проблеми супернику у двох наступних, та судді вирішили по-своєму, пропустивши до фіналу представника Росії. Втім, і завоювання «бронзи» – серйозне досягнення для молодого подолянина, яким опікувався безпосередньо на турнірі тренер Андрій Чумаков.

Вітаючи їх, сподіваємось на подальший прогрес талановитого хмельничанина.