• Головна
  • Як вберегтися від кишенькових злодіїв: поради від поліції
08:47, 13 січня 2021 р.

Як вберегтися від кишенькових злодіїв: поради від поліції

Як вберегтися від кишенькових злодіїв: поради від поліції

Громадський транспорт, ринки, популярні туристичні маршрути та інші об’єкти великого скупчення людей — все це місця, сприятливі для «роботи» так званих кишенькових злодіїв. Звісно, що у період локдауну їхня «діяльність» трохи ускладнилась через відсутність масових заходів та обмеження на перевезення у транспорті, але втрачати пильність не варто, бо вправні злодії продовжують полювати на неуважних і безпечних пасажирів та покупців. 

Тож хочемо вкотре вам нагадати прості правила безпеки, які дозволять вберегти свої речі від злочинного посягання.

• Заходячи у громадський транспорт, зніміть наплічника чи сумочку з плеча і тримайте перед собою, не випускаючи з поля зору. 

• Гаманець краще класти на саме дно сумки. Невеличкий «лайфхак» — зверху у вашу торбинку можна покласти целофановий пакетик, так званий «шуршик», — якщо крадій у тролейбусі таки запустить руку в середину, він шурхотітиме, і ви матимете змогу запобігти крадіжці.

• Ще один спосіб ввести в оману злодія, якщо не маєте можливості постійно пильнувати свої речі, — покласти зверху в сумочку старий пустий гаманець, а справжній з грішми заховати на самісінькому дні. У такому разі зловмисник, навіть вчинивши крадіжку, залишиться ні з чим, бо навряд чи він довго порпатиметься у сумці, дістаючись до самого низу. 

• Чоловікам, які зазвичай носять портмоне у кишенях, а не в сумочках, радимо класти їх у внутрішню кишеню одягу. При цьому бажано, щоб кишенька мала застібку, та й сам піджак чи курточку краще застебнути перед тим, як увійти в натовп чи сісти в автобус, адже, протискаючись між людьми, ризикуєте втратити контроль над полами одягу, а злодіям достатньо лише кількох секунд.

• Якщо плануєте здійснити на ринку дороговартісну покупку, краще не беріть з собою одразу всі кошти. Адже доки гулятимете між торговими рядами, обираючи товар, вас може вистежити кишеньковий злодій. Спочатку остаточно визначіться з покупкою та місцем придбання, а тоді попросіть продавця зачекати, доки ви сходите до банкомату за готівкою. Зрештою, гроші можна перерахувати продавцеві на картку у його присутності, якщо у точці продажу немає терміналу для розрахунків. 

Одним словом, будьте пильними та небайдужими, якщо побачите, що когось намагаються обікрасти.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...