• Головна
  • У Мінекономіки пояснили зростання цін в 2020 році
10:20, 13 січня 2021 р.

У Мінекономіки пояснили зростання цін в 2020 році

Фото: Reuters

Фото: Reuters

На ціни вплинула пандемія і пов'язана з карантинними обмеженнями невизначеність перспектив отримання доходів.

У 2020 році формування споживчих цін залежало від зміни пріоритетів у споживанні. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку у вівторок, 12 січня, пише Корреспондент.net.

У міністерстві кажуть, що на ціни впливала невизначеність перспектив отримання доходів на тлі розгортання ризиків поширення пандемії. Зокрема, великими темпами зростали споживчі ціни на товари першої необхідності. І навпаки, мотивація споживача утримуватися від непершочергових видатків стримувала зростання цін на більшість товарів і послуг або, навіть, навпаки, посилила дефляційний тренд, як на одяг і взуття (за підсумками 2020 року ціни знизилися на 7,3%).

Так, серед товарів, ціни на які росли на тлі збереження постійного попиту, в міністерстві виділили продукти харчування (за підсумками 2020 року ціни зросли на 5,2% в порівнянні з ростом на 4,9% в 2019 році), послуги в сфері охорони здоров'я (подорожчання на 7,7% в порівнянні з 3,8% в 2019 році). У свою чергу Нацбанк реалізовував стимулюючу монетарну політику, яка також мала характер стимулювання інфляції, додали в Мінекономіки.

"Це стосується як темпів зростання грошової пропозиції (за оперативними даними НБУ на 28,7% протягом 2020 року) при збереженні облікової ставки на рівні 6% річних, так і фактора знецінення гривні (середньомісячний обмінний курс гривні до долара девальвував на 19,3 % до 28,17 грн/долар в грудні 2020 року), яка з певним лагом продовжує позначатися на цінах, особливо в частині імпортної складової", - сказано в повідомленні.

Нарешті, в 2020 році на тлі зростання цін на світовому ринку, найбільш відчутно для внутрішнього ринку було постійне з травня 2020 року зростання цін на енергоносії, що позначилося на формуванні тарифної складової на комунальні послуги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...