Новини компаній
11:45, 25 лютого 2021 р.
Чи варто приймати вітаміни
Новини компаній
Значення терміна «вітамін» – життєво важливий нутрієнт, без якого неможлива нормальна життєдіяльність організму. Основним джерелом вітамінів є їжа. Правильно складений, збалансований раціон харчування забезпечує людину всім необхідним набором нутрієнтів. Але, чи кожен може похвалитися тим, що з'їдає щодня весь якісний і кількісний набір вітамінів?
На жаль, сучасний ритм життя і фінансовий стан нерідко обмежують можливість отримувати правильне харчування.
В такому випадку, на допомогу приходять лікарські препарати та дієтичні добавки з вітамінними комплексами. Дізнатися про них більше можна, завітавши на онлайн-довідники, наприклад https://medpravda.ua/ua, чи інші аналогічні портали.
За весь час існування цих засобів встигло накопичитися багато міфів, які часто заважають вибрати потрібні комплекси і почати пити вітаміни.
Я себе добре відчуваю, мені не потрібно приймати вітаміни
Характерні симптоми вітамінодефіциту відразу виявлятися не будуть, людський організм до останнього намагається компенсувати недостатність чогось, витрачаючи свої ресурси. Але, рано чи пізно, вони вичерпуються, і у людини починає розвиватися та чи інша патологія.
Це не означає, що потрібно миттєво мчати в аптеку за рятівною баночкою, а ось періодичний прийом їх комплексів, особливо в міжсезоння або в період епідемій не тільки не завадить, але і зміцнить організм.
Всі вітаміни в банках погано засвоюються і є малоефективними
Все залежить від того, які вітаміни приймати. Останнім часом, виробники намагаються не синтезувати, а добувати їх з натуральних рослинних і тваринних джерел. Такі сполуки більш доступні для організму. До того ж, не забуваємо про їх дозування – кожна капсула чи таблетка містить добову норму вітаміну, або навіть більше, що підвищує можливість засвоєння нутрієнтів.
Я запасаюся вітамінами з літа по осінь
Ними не можна запастися. Якщо з'їсти їх в більшій, ніж потрібно кількості, то надлишок просто не засвоїться, а виведеться з організму природним шляхом. Віт С і А здатні швидко накопичуватися, але замість користі це призведе до стану гіпервітамінозу, надлишок інших жиророзчинних вітамінів отримати складніше, але теж можна.
Так що, надходження цих нутрієнтів в організм має бути регулярним, незалежно від сезону.
Постійне вживання вітамінних комплексів викликає звикання
Абсолютно необґрунтоване твердження, адже це природні субстанції для організму. З таким же успіхом можна сказати, що їжа і вода викликають звикання.
При тривалому вживанні користь вітамінів зберігається.
Не має значення, в який час доби приймати вітаміни
Є загальні рекомендації, коли приймати вітаміни:
- під час сніданку добре засвоюються полівітамінні комплекси. Але ця умова спрацьовує, якщо ваш сніданок ситний і складається з різних продуктів
- водорозчинна група (С, групи В, РР, Н) перетравлюється в організмі за 30 хв до їди
- жиророзчинний групі (К, Е, D, А, F) для засвоєння необхідні жири. Їх краще приймати з їжею або після, але разом зі жменею горіхів, маслин, рослинним маслом і ін
Але найчастіше, в інструкції дієтичної добавки або препарату є особливі вказівки щодо часу прийому.
Багато хто не звертається за порадою до лікарів і вибирають вітаміни на свій розсуд. Такий метод підбору не завжди доречний, адже іноді є дефіцит певних вітамінів, який потрібно заповнювати. Лікар направляє на аналіз, і вже по його результату робить відповідне призначення.
Статтю підготувала редакторська група МедПравда.
Видання «МедПравда», реєстрація від 5.07.2019.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:56
7 листопада
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
14:19
6 листопада
ТОП новини
Оголошення
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
live comments feed...