• Головна
  • У Хмельницькому попереджують прояви булінгу в учнівському середовищі
10:34, 22 березня 2021 р.

У Хмельницькому попереджують прояви булінгу в учнівському середовищі

У Хмельницькому попереджують прояви булінгу в учнівському середовищі

Одним із напрямків роботи служби у справах дітей є захист прав, інтересів дітей та попередження булінгу в учнівському середовищі, адже серед сучасної молоді останнім часом надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів й таке явище, як булінг.

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психологічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей. Мотивацією до булінгу стають заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

З метою привернення до цього уваги та роз’яснення відповідальності за вчинення протиправних дітей, відповідно до законодавства України, працівники служби у справах дітей спільно з представниками сектору ювенальної превенції Хмельницького районного управління поліції провели зустріч з учнями СЗОШ № 19 імені М. Павловського міста Хмельницького.

Під час зустрічі учнів ознайомлено з основними ознаками булінгу. Школярам розповіли як відрізнити булінг від конфлікту, що робити, якщо ти став свідком булінгу або його жертвою. Також для визначення наскільки діти часто стикалися з проявами жорстокого поводження та насильства серед однолітків, їм було запропоновано заповнити анонімно анкети «Булінг та його прояви в підлітковому середовищі», за результатами яких більшість дітей повідомили, що знайомі з такими проявами в ролі свідків.

Також представники сектору ювенальної превенції роз’яснили учасникам освітнього процесу про відповідальність, передбачену ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення булінгу, їхні права у разі скоєння стосовно них насильства або інших противоправних дій, відповідальність за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень, особливо крадіжок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#булінг #хмельницький #попередження
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...