• Головна
  • 7 простих порад, що допоможуть захиститися від хакерів
15:11, 25 березня 2021 р.

7 простих порад, що допоможуть захиститися від хакерів

7 простих порад, що допоможуть захиститися від хакерів

Без Інтернету просто неможливо уявити сучасне життя. Завдяки новітнім технологіям ми спілкуємось з друзями, робимо покупки і замовляємо їжу додому, переказуємо кошти, шукаємо інформацію, навчаємось і розважаємось. Але як часто ви задумуєтесь про безпеку перебування у мережі? Чи надійно оберігаєте особисті дані та чи правильно створюєте паролі доступу?

Інтернет може бути не лише корисним і цікавим, але й небезпечним. Варто пам'ятати, що є люди, які прагнуть отримати доступ до вашого комп'ютера, сторінок у соцмережах чи банківських рахунків. Злочинці віртуального світу — хакери — знаходять вразливі місця у програмах та операційних системах переважно для власного збагачення. І їхніми жертвами може стати будь-хто.

Приміром, кілька років тому хакерам вдалося заблокувати фінансову систему України та знеструмити частину Києва. Періодично працівники СБУ фіксують масивні кібератаки на інформаційні системи державних організацій. Як правило, вірус розповсюджується через електронну пошту під виглядом документів. Все частіше з'являються повідомлення про хакерські втручання в електронні системи державних структур інших країн, що дестабілізують їхню роботу, у процеси виборів для впливу на результати голосування. Про зламування приватних сторінок у соцмережах і викрадення особистих даних годі й говорити.

Як не дивно, але найчастіше самі користувачі виявляються винними у кібератаках. Навіть найсучасніші антивірусні програми не гарантуватимуть стовідсоткової безпеки, якщо не дотримуватися хоча б елементарних правил користування всесвітнім павутинням.

До вашої уваги прості рекомендації від провайдера високошвидкісного Інтернету і кабельного телебачення ЕВЕРЕСТ™ у Хмельницькому, що допоможуть вберегтися від викрадення паролів до поштових скриньок і сторінок у соцмережах та втрати особистих даних.

Створюйте правильні паролі

Багато користувачів Інтернету не надають належного значення створенню пароля доступу. Звичайно, дату народження чи ім'я домашнього улюбленця легше запам'ятати, але такий пароль зовсім ненадійний. Фахівці кібербезпеки періодично публікують списки найгірших паролів, які найчастіше зламують хакери. Серед них абсолютними лідерами залишаються: «qwerty123», «12345», «password», «admin», «welcome» тощо.

Не використовуйте прості слова, вигадуючи секретний код. Це має бути унікальна комбінація з великих і малих літер, цифр, спеціальних символів. Пароль середньої складності має містити понад 14 символів. Не варто використовувати той самий пароль для різних акаунтів, інакше ви спростите хакерам роботу і втратите дані зразу на всіх сервісах.

Для зручності можна використовувати менеджер паролів, який шифрує і зберігає унікальні паролі для різних облікових записів. Так не доведеться запам'ятовувати і щоразу вводити секретні комбінації.

Використовуйте двофакторну авторизацію

Додаткова перевірка ніколи не завадить, тому не ігноруйте можливість використати двофакторну авторизацію для доступу до акаунту. Найчастіше це одноразовий пароль у вигляді смс-повідомлення, що приходить на вказаний вами номер телефону.

Не відкривайте підозрілі файли

Не поспішайте відкривати електронні листи від невідомих відправників чи прикріплені файли з дивними назвами від ваших знайомих, не переходьте через незнайомі посилання. Інакше існує ризик власноруч встановити вірусну програму на свій домашній комп'ютер через Інтернет. Якщо маєте навіть найменші сумніви, перевірте файли антивірусними програмами. Обов'язково скануйте на зараження вірусами файли, які скачуєте з торентів чи файлообмінників.

Вчасно оновлюйте антивірусні програми і програмне забезпечення

Такий простий крок може убезпечити ваш пристрій від несанкціонованого доступу. Антивірусна програма працює в режимі реального часу і постійно оновлює свої бази. Видаляйте кеш та історію Візьміть за правило видаляти історію браузера та кеш, щоб зберегти свою анонімність і не дозволити стороннім людям, що працюватимуть за цим же комп'ютером пізніше, переглядати ваші дані.

Обережно користуйтеся загальнодоступним Wi-Fi

Якщо доступ до свого домашнього Інтернету ви ще здатні контролювати, то безкоштовний Wi-Fi може перетворитися на небезпечну проблему. Експерти часто виявляють вразливі місця у роутерах, розміщених у громадських місцях. Тому завжди перевіряйте, чи ви підключаєтесь до правильної мережі, а не до спеціально створеної хакерської. Для безпеки не перевіряйте свої банківські рахунки і не переказуйте кошти, підключившись до Інтернету через сумнівні Wi-Fi.

Будьте уважні при оплаті банківською карткою

Обов'язково перевіряйте наявність в адресному рядку протоколу HTTPS і символу замка. Інакше ризикуєте втратити власні кошти з банківського рахунку. Купуйте товари лише у перевірених магазинах. Пам'ятайте, що безпека в Інтернеті залежить перш за все саме від ваших дій, уважності та відповідальності.

Ваш провайдер домашнього Інтернету і кабельного телебачення ЕВЕРЕСТ™

km.everest24.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поради #допомога #захист #хакери
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...