• Головна
  • Премія Європи за 2021 рік присуджена Хмельницькому
11:46, 16 квітня

Премія Європи за 2021 рік присуджена Хмельницькому

Премія Європи за 2021 рік присуджена Хмельницькому

Премія Європи за 2021 рік - найвищий рівень премії, яку щороку присуджує Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) місту, що найактивніше просуває європейський ідеал, - присуджено Хмельницькому в Україні.

Хмельницький - місто з 290 000 жителів, розташований на заході України, в історичному регіоні Поділля, на березі річки Буг. Місто активно співпрацює з 13 містами-побратимами: Силістра (Болгарія), Руставі (Грузія), Шяуляй (Литва), Бельці (Республіка Молдова), Цеханув (Польща), Бор (Сербія), Манісес (Іспанія), Крамфорс ( Швеція), Старобільськ (Україна), Кармель (Ізраїль), Агуаскалієнтес (Мексика), Модесто (США) та Шицзячжуан (Китай).

Місто постійно прагне розширити співпрацю та встановити економічні, наукові, технічні та культурні партнерства з новими містами. Він також дуже стурбований проблемами довкілля та керує проєктами у цій галузі.

Молодь лежить в основі заходів, організованих Хмельницьким протягом року:

  • спільні програми між школами, коледжами та університетами з навчальними закладами інших європейських країн;
  • організація «Тижня Європи» у школах;
  • ознайомлення молоді з історією, культурою та традиціями європейських країн за допомогою різних заходів. Хмельницький святкує День Європи з 2003 року, зокрема, організовуючи фестивалі європейської культури під вивіскою «Європа в нашому серці» та вікторини та конкурси для учнів, а також влаштовуючи зустрічі європейських клубів у навчальних закладах.

Європейський прапор підіймається для святкування місцевих та національних свят, включаючи День Європи та Європейський день мов. Для забезпечення співпраці зі своїми містами-побратимами, Хмельницький створив унікальний проєкт у 2020 році:

  • онлайн-платформу міст-побратимів, яка включає виставки Хмельницького та міст-побратимів, з висвітленням інвестиційних та експортних можливостей та презентацією стратегічних проєктів.

Платформа дозволяє громадянам знаходити корисну інформацію про міста-побратими та налагоджувати корисні контакти. Ще три міста - а саме Бамберг у Німеччині, Кельце у Польщі та Мюнстер у Німеччині - також потрапили у шорт-лист до Премії, і комітет схвалив їх заявки.

Премія Європи, створена ПАРЄ в 1955 році, є найвищою відзнакою, яку можна присвоїти європейському місту за його дії в європейському домені. Приз складається з трофея, медалі, диплома та стипендії, які потрібно витратити на навчальний візит до європейських установ для молоді з міста-переможця. Комітет також нагородив 5 почесними дошками, 4 прапорами та 6 європейськими дипломами - нагородами, які також є частиною премії Європи.

#хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...