• Головна
  • Троє Героїв російсько-української війни удостоєні відзнаки "Мужність і відвага"
10:34, 22 квітня 2021 р.

Троє Героїв російсько-української війни удостоєні відзнаки "Мужність і відвага"

Троє Героїв російсько-української війни удостоєні відзнаки "Мужність і відвага"

Під час чергової п’ятої сесії Хмельницької міської ради депутати підтримали рішення про відзначення трьох героїв російсько-української війни почесною відзнакою Хмельницької міської громади "Мужність і відвага" (посмертно). Так, удостоєні нагороди Віктор Степанович Пасєка, Богдан Дмитрович Бігус та Олександр Олександрович Фарина. Відзнака вручається героям, які проявили виняткову мужність, героїзм та відвагу під час захисту кордонів України та її територіальної цілісності та віддали життя за Україну

Нагороди загиблих Героїв вручать їхнім рідним. Разом з Почесними відзнаками родини загиблих під час війни на сході України отримають грошову винагороду у розмірі 10 мінімальних заробітних плат, збільшену на суму сплати податку з доходів фізичних осіб.

Також депутати внесли зміни до Положення про Почесну відзнаку міської громади «Мужність і відвага» і тепер нагорода буде вручатися не лише хмельничанам, але й жителям Хмельницької міської територіальної громади.

Пасєка Віктор Степанович народився 8 червня 1965 у селі Монченці Красилівського району Хмельницької області. З 1972 року по 1980 рік навчався в Чорноострівському сільському професійному технічному училищі.

З 1984 по 1986 роки був призваний на строкову військову службу. Після закінчення військової служби навчався на водія тролейбуса. Починаючи з 1987 року по 2018 рік Віктор Степанович працював водієм тролейбуса 2 класу в Хмельницькому комунальному підприємстві «Елктротранс».

З 2018 року проходив службу за контрактом на посаді молодшого сержанта10-ої окремої гірсько-штурмової бригади.

Пасєка Віктор Степанович загинув 18 березня 2021 року при виконані бойового завдання поблизу міста Горлівка.

21 березня 2021 року похований у секторі для почесних поховань на території кладовища у мікрорайоні Ракове міста Хмельницького.

Бігус Богдан Дмитрович народився 12 червня 1991 року в м. Хмельницькому.

У 2006 році навчався в Хмельницькому навчально-виховному комплексі № 4, після завершення якого навчався в Хмельницькому професійному ліцеї електроніки.

З 2013 року Богдан Дмитрович працював токарем на ПАТ «Укрелектроапарат».

У 2014 році Бігус Богдан Дмитрович брав активну участь у Революції Гідності у складі 27-ї Вінницької Сотні.

Після Революції Гідності Богдан Дмитрович вступив добровольцем до лав Національної Гвардії України.

14 березня 2014 року Богдан вирушив на полігон у Петрівцях, де навчався військовій справі під керівництвом генерала Кульчицького.

06 квітня 2014 року склав присягу та у складі 2-го взводу 1-го окремого резервного батальйону був відправлений до м. Краматорськ, а згодом у м. Слов’янськ, де утримував позицію «Рибхоз» (1-й блокпост).

З червня 2014 року тривала друга ротація солдата під м. Слов’янськ і до самого переходу міста під контроль України.

Богдан служив у званні солдата, обіймав посаду снайпера та разом із побратимами перебував між Красним Лиманом та Ямполем.

З 2016 року Богдан Дмитрович перейшов на службу до 8-го окремого полку спеціального призначення Збройних сил України.

За сумлінне виконання службових обов’язків Бігус Богдан Дмитрович нагороджений:

- відзнакою командира 8-го окремого полку спеціального призначення Збройних сил України (2017 р.);

- нагрудним знаком начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних сил України «За взірцевість у військовій службі» ІІІ ступеня (2017 р.);

- нагрудним знаком «Об’єднані сили» (2018 р.);

- медаллю «Операція Об’єднаних Сил. За звитягу та вірність» (2018 р.);

- рішенням позачергової тридцять третьої сесії Хмельницької міської ради від 26.09.2019 року №4 присвоєно звання Почесний громадянин міста Хмельницького (посмертно).

18 липня 2019 року Бігус Богдан Дмитрович під час виконання службових обов’язків у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил загинув отримавши численні осколкові поранення, які були несумісними із життям.

21 липня 2019 року Бігус Богдан Дмитрович похований у секторі для почесних поховань на території кладовища у мікрорайоні Ракове міста Хмельницького.

Фарина Олександр Олександрович народився 20 травня 1994 року у м. Керч АР Крим.

У 2012 році закінчив ЗОШ №28. В період навчання займався спортом та був спортивним організатором класу, приймав участь у міських, обласних та всеукраїнських спортивних заходах (змаганнях). Виконав норматив кандидата в майстри спорту з боксу та кікбоксингу. А також отримав 1-й розряд з кульової стрільби.

У 2012 році призваний до лав Збройних Сил України. З 2013 року перейшов на контрактну службу у складі 8-го полку спеціального призначення (польова пошта В4252) приймав участь у зоні АТО на Сході України до 2017 року.

З 2017 по 2019 роки Олександр працював у приватній охоронній фірмі ТОВ «Вінар Плюс» та заочно закінчив Національну академію МВС отримавши кваліфікацію бакалавр за спеціальністю юрист-правознавець. В зазначений період спільно з працівниками поліції приймав участь в охороні громадського порядку та забезпеченню безпеки при проведені заходів на території м. Хмельницького та області.

З 28 лютого 2019 року проходив службу у в/ч А1979 м.Чуднів Житомирської області, звідки добровольцем був прикомандирований до в/ч А1556 128-ї гірсько-штурмової бригади м.Мукачево Закарпатської області де приймав участь у бойових діях в зоні дій операцій об’єднаних сил (ООС).

За період проходження військової служби отримав навички та спеціальності: старшого розвідника, старшого стрілка, оператора БПЛ «Нота», кулеметника, снайпера, гранатометника.

22 квітня 2020 року в зоні дій ООС (с.Богданівка Волновахського р-ну) отримав важкі кульові поранення черевної порожнини та кінцівок.

11 жовтня 2020 року помер після тривалого лікування та числених операцій у Національному військово-медичному клінічному центрі «ГВКГ» м.Київ.

15 жовтня 2020 року Фарина Олександр Олександрович похований у секторі для почесних поховань на території кладовища у мікрорайоні Ракове міста Хмельницького.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...