• Головна
  • Головне управління статистики у Хмельницькій області інформує про головне
10:34, 21 травня 2021 р.

Головне управління статистики у Хмельницькій області інформує про головне

Головне управління статистики у Хмельницькій області інформує про головне

Про оплату населенням Хмельницької області житлово-комунальних послуг у березні 2021 року

У березні 2021р. населенням області сплачено за житлово-комунальні послуги 808,4 млн.грн (148,8% нарахованих за цей період сум, з урахуванням погашення боргів попередніх періодів).

На кінець березня 2021р. заборгованість населення зі сплати за постачання та розподіл природного газу становила 622,3 млн.грн, за постачання теплової енергії та гарячої води – 396,4 млн.грн, за постачання та розподіл електричної енергії – 174,4 млн.грн, за управління багатоквартирним будинком – 89,3 млн.грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 87,7 млн.грн, за надання послуг з вивезення побутових відходів – 17,0 млн.грн.

Демографічна ситуація у Хмельницькій області в січні–березні 2021 року

Чисельність наявного населення в області (за оцінкою) на 1 квітня 2021р.  становила 1240311 осіб. Унаслідок демографічних процесів, які відбулися впродовж січня–березня 2021р., чисельність наявного населення скоротилась на 3476 осіб. Основним фактором зменшення чисельності населення було його природне скорочення – 3679 осіб, водночас зафіксовано міграційний приріст населення – 203 особи.

Протягом січня–березня 2021р. на Хмельниччині народилось 2177 немовлят, зареєстровано 5856 померлих. Серед причин смерті населення області перше місце посідали хвороби системи кровообігу (58,2%), друге – новоутворення (10,2%), третє – зовнішні причини смерті (3,6%).

Зовнішня торгівля товарами Хмельницької області в січні–березні 2021 року

У січні–березні 2021р. обсяги експорту та імпорту товарів становили відповідно 213,4 млн.дол. США і 138,7 млн.дол. Порівняно з січнем–березнем 2020р. експорт збільшився на 23,3% (40,3 млн.дол.), імпорт – на 12,5% (15,4 млн.дол.). Додатне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 74,7 млн.дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,54.

Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 105 країн світу.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу збільшився порівняно з січнем–березнем 2020р. на 16,7% та становив 93,2 млн.дол., або 43,7% від загального обсягу експорту.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі, Нідерландів, Німеччини, Іспанії.

Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Китаю, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Єгипту, Туреччини, Білорусі.

У загальному обсязі експорту товарів порівняно з січнем–березнем 2020р. збільшилась частка зернових культур; жирів та олій тваринного або рослинного походження; чорних металів; молока та молочних продуктів, яєць птиці, натурального меду; залишків і вiдходів харчової промисловості; меблів. Натомість зменшилась частка насiння і плодів олійних рослин; продукцiї борошномельно-круп’яної промисловості; солі, сірки, землі та каміння.

Імпорт товарів з країн Європейського Союзу зменшився проти січня–березня 2020р. на 4,7% та становив 64,1 млн.дол., або 46,2% від загального обсягу.

Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Німеччини, Польщі, Італії, Румунії, Франції.

Серед інших країн світу найбільші імпортні поставки товарів надходили з Китаю, Туреччини, Російської Федерації, Казахстану, США, Саудівської Аравії, Білорусі.

У загальному обсязі імпорту товарів збільшилась частка палив мінеральних, нафти і продуктів її перегонки; зернових культур; їстівних плодів та горiхів; пластмас, полімерних матеріалів; інших текстильних волокон. Зменшилась частка механічних машин; засобів наземного транспорту, крім залізничного; електричних машин.

Зовнішня торгівля послугами Хмельницької області в січні–березні 2021 року

У січні–березні 2021р. обсяги експорту та імпорту послуг становили відповідно 6,3 млн.дол. США і 3,5 млн.дол. Порівняно з січнем–березнем 2020р. експорт збільшився на 0,7%, імпорт зменшився на 13,2%. Додатне сальдо становило 2,8 млн.дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 1,81.

Зовнішньоторговельні операції послугами проводились із партнерами з 53 країн світу.

Обсяг експорту послуг до країн Європейського Союзу збільшився проти січня–березня 2020р. на 0,9% та становив 5,8 млн.дол., або 91,0% від загального обсягу експорту.

Головними партнерами в експорті послуг серед країн-членів ЄС були Німеччина, Польща, Бельгія, Кіпр, Естонія, Нідерланди, Фінляндія, Італія, Литва, Швеція.

Найбільшу питому вагу в загальному обсязі експорту області становили послуги з переробки матеріальних ресурсів (43,1%) і транспортні послуги (40,9%).

Імпорт послуг з країн Європейського Союзу зменшився проти січня–березня 2020р. на 10,0% та становив 2,7 млн.дол., або 78,2% від загального обсягу імпорту.

Головними партнерами в імпорті послуг були Франція, Польща, Німеччина, Нідерланди, Італія, Фінляндія, Угорщина.

Основу структури імпорту становили транспортні послуги (36,3%), послуги, пов′язані з подорожами (22,1%), ділові послуги (19,6%), послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги (12,8%).

Розповсюдженість тютюнопаління серед населення Хмельницької області (за даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств)

Ще в травні 2012 року Верховна Рада України прийняла закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення окремих положень про обмеження місць куріння тютюнових виробів)”. Даним нормативним актом введено додаткові обмеження щодо місць, призначених для тютюнопаління та суттєво збільшено штрафи за куріння в недозволених місцях. Проте сприйняття громадянами цих позитивних нововведень і досі є неоднозначним, оскільки частка курців, як у цілому по країні, так і на Хмельниччині, зокрема, все ще залишається вагомою.

За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, яке проводять органи державної статистики впродовж багатьох років, цю шкідливу звичку має кожен п’ятий мешканець нашої області у віці старше 12 років. Серед них 46% мають “стаж” куріння понад 20 років, кожен четвертий – курить від 11 до 20 років, майже третина – від року до 10. Більше половини курців спалюють за добу по 11 сигарет і більше.

Серед лідерів тютюнопаління в Україні опинилася Донецька та Полтавська області, де пристрасть до тютюнових виробів має майже четверта частина мешканців вищевказаного віку. Водночас найбільшими прихильниками здорового способу життя без тютюну можна вважати мешканців Сумщини та Київщини, де курить 9% населення.

Як же впливають шкідливі звички на фінансове становище родин нашого краю? Скільки ж коштів із бюджету сім’ї зникає в повітрі разом з димом сигарет? Як показали останні результати обстеження, в нашій області сільська родина на тютюнові вироби в середньому щомісяця витрачала 216 грн, дещо більше міська – 253 грн.

Цікаво, що сума коштів середньостатистичної родини Хмельниччини на тютюн та алкоголь лише на 39 грн менша середньомісячних витрат домогосподарств на охорону здоров’я та в 2 рази перевищує середньомісячні витрати на освіту, а також відпочинок і культуру.

Таким чином, як засвідчило відповідне спостереження, на шкоду здоров’ю ми свідомо витрачаємо майже стільки ж коштів, скільки на його підтримку і значно більше, ніж на інтелектуальний і духовний розвиток особистості – чи не парадокс?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#статистика #хмельниччина #інформація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...