• Головна
  • Бездоказова маячня: у шкільному підручнику знайшли нову антинаукову інформацію (ФОТО)
08:47, 4 червня

Бездоказова маячня: у шкільному підручнику знайшли нову антинаукову інформацію (ФОТО)

Бездоказова маячня: у шкільному підручнику знайшли нову антинаукову інформацію (ФОТО)

У підручнику з природознавства для учнів 5 класу знайшли інформацію, яка суперечить науковим дослідженням. Йдеться про магнітотерапію, яку колись використовували у медицині.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці MED GOblin.
Водночас кандидат медичних наук Андрій Сем'янків, який раніше працював анестезіологом, спростував цей "науковий факт". За його словами, авторам підручника до вподоби псевдонаука у виконанні Месмера, який популяризував гіпноз і говорив про чудодійну силу магнітів. Так, у "Природознавстві" на сторінці 60 стверджують, що магніти збільшують опірну здатність організму до хвороб.

“Магнітні явища використовують у медицині. Наприклад, магнітотерапія – безболісна процедура, користь від якої відчутна. Під дією магнітних сил зростає опірність організму різним захворюванням", – йдеться в підручнику.Проте Андрій Сем'янків спростовує цю тезу, посилаючись на дослідження.

Для всіх, хто чекає завершення інтриги, спішу повідомити, що магнітотерапія – бездоказова маячня. Ну не працює вона (навіть, якщо в кабінеті фізіотерапії на вас вішають "патужний совєцький магніт воєнной разработкі". Не працює і все,– пише медик.Сем'янків наголосив, що автори підручника також впевнені у тому, що від фаз місяця залежить енергійність та поведінка людей. Мовляв, у дні повного місяця деякі люди стають сварливі та знервовані.
"Вам буде смішно, але, насправді, це теж досліджували, і це – неправда. Неосвічених людей і так багато, то для чого множити їх кількість в школах?", – додає він.
До слова, підручник з природознавства для 5 класу був виданий 2013 року, а авторами підручнику є Ольга Ярошенко та Валентина Бойко. Цю навчальну літературу рекомендувало Міносвіти.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...