• Головна
  • Святковим концертом Хмельницька школа мистецтв відзначила своє 30-річчя (ФОТО, ВІДЕО)
10:05, 5 червня 2021 р.

Святковим концертом Хмельницька школа мистецтв відзначила своє 30-річчя (ФОТО, ВІДЕО)

Святковим концертом Хмельницька школа мистецтв відзначила своє 30-річчя (ФОТО, ВІДЕО)

Свій тридцятилітній ювілей відзначив один із кращих і найбільших мистецьких закладів культури нашого міста - Хмельницька школа мистецтв.

З нагоди цієї події у по-святковому прикрашеній концертній залі школи відбулися урочистості та святковий концерт. Колектив мистецького закладу та її вихованців привітав міський голова Олександр Симчишин. Вітаючи педагогічний колектив, учнів школи зі святом, міський голова наголосив, що Хмельницька школа мистецтв – це провідний навчальний заклад, потужна творча лабораторія для педагогів та вихованців. Запевнив, що міська влада і надалі підтримуватиме їхні творчі зусилля, допомагатиме зміцнювати матеріальну базу закладу.

«Школа мистецтв для усіх нас – особливий мистецький заклад, адже, напевно, 80 % заходів, які ми проводимо, професійних, своїх, чи то День місцевого самоврядування, чи День працівників житлово-комунальної сфери, ми знаходимось тут, у цій залі. Приймаємо вітання від колективу школи мистецтв та її вихованців – зазначив міський голова Олександр Симчишин. - Ми пишаємось тим, що у нашій великій міській мистецькій сім’ї є такий заклад як Школа мистецтв. Є заклад, де працюють педагоги, які виховують дуже хороших діток і культура, завдячуючи і Школі мистецтв, і усім іншим мистецьким закладам, розвивається. І надалі буде розвиватися, звичайно, і з нашою підтримкою. Ми завжди з великим задоволенням підставляємо плече, допомагаємо, адже працюємо разом, на спільний результат».

Олександр Сергійович побажав щоб якомога швидше закінчилися карантинні випробування, щоб творчість, яку педагоги вкладають у вихованців, якомога швидше змогла вийти на велику сцену, щоб більше не було онлайн-занять, а все було по-справжньому, адже справжнє мистецтво, за словами міського голови, має мати свого глядача. А ще – щоб наступні ювілеї Школа мистецтв відзначала уже у більшій залі.

Нових звершень на мистецькій ниві трудовому колективу побажали начальник Управління культури і туризму Артем Ромасюком та численні гості святкового заходу.

Кожен із програмних номерів на святі мистецтва глядачі зустрічали тривалими та бурхливими оплесками.

Хмельницька школа мистецтв – ровесниця нашої держави. Саме 30 років тому двері школи були гостинно відчинені для всіх, хто прагне до спілкування зі справжнім мистецтвом, збагатити свій світ духовний, а найголовніше – для багатьох дітей саме тут здійснюються їхні мрії. У стінах закладу щодня лунає музика, дитячий спів, юні таланти вивчають мистецтво танцю, навчаються театральному мистецтву, опановують різні техніки та напрямки образотворчого мистецтва, а віднедавна вона стала ще й однією з локацій для проведення державної реєстрації шлюбу, у межах пілотного проекту «Шлюб за добу». Колектив ХШМ великий, добре згуртований. Викладачі, які працюють у школі – висококваліфіковані, творчі особистості, генерують та впроваджують сучасні методи та форми роботи. Обдаровані учні та педагоги школи є стипендіатами Хмельницької міської ради.

ХМЕЛЬНИЦЬКА ШКОЛА МИСТЕЦТВ

Хмельницька школа мистецтв – ровесниця Незалежної України, заснована у 1991 році (тоді вона мала назву Хмельницька дитяча школа мистецтв, яку змінено 06.05.2021 р.). Це був перший у місті Хмельницькому початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад, який об’єднував усі види мистецтва: музичне, хореографічне, театральне та образотворче із початковим контингентом зі 131 учня. З роками, набуваючи творчого розмаху та втілюючи нові ідеї, розширювався діапазон діяльності: сформувалися класи естрадного співу, моделювання та конструювання одягу, естетичного виховання, підготовки до школи, бальної хореографії, розпочали роботу філії: у Південно-Західному мікрорайоні міста та на базі навчально-виховного комплексу №2 у мікрорайоні Дубове.

Упродовж 30 років керівництво школою здійснювали: Анатолій ЧАБАН, Сергій НАГОРНИЙ, Євгенія ПИВОВАРОВА, Альбін ТАРЧЕВСЬКИЙ, Тетяна БОНДАРЕНКО. Сьогодні школу очолює Альбін ТАРЧЕВСЬКИЙ. Належне та якісне функціонування роботи школи забезпечує адміністративний склад закладу. Це високопрофесійна, компетентна, ініціативна команда. Свій потенціал, знання, досвід та зусилля вони спрямовують на створення умов для творчого, інтелектуального і духовного збагачення здобувачів освіти, забезпечення відповідності змісту і якості освіти, здійснення культурно-просвітницької діяльності.

Учні школи мають змогу розкривати свій творчий потенціал, розкривати таланти, перебуваючи в сучасній споруді, яку впевнено можна назвати «Храмом мистецтв». В школі панує творча атмосфера, вирує насичене та цікаве мистецьке життя. У великій та малій концертних залах чи не щодня відбуваються звітні та сольні концерти, театральні вистави; в просторих фойє, розміщуються експозиції та виставки художніх робіт учнів і викладачів; в добре обладнаних навчальних аудиторіях, сім днів на тиждень учні набувають вмінь, навичок, компетенцій, наповнюються позитивними емоціями.

В структурі сучасної мистецької школи такі відділення: музичне (в тому числі з класами хорового, народного, естрадного співу), образотворче (в тому числі з класами декоративно-ужиткового мистецтва та моделювання й конструювання одягу), хореографічне (практично усі види та жанри танцю) та театральне відділення.

У 2010 році у Південно-Західному мікрорайоні міста, за адресою вулиця Молодіжна 2/3 В, розпочала свою роботу філія Хмельницької школи мистецтв, де успішно функціонують класи хореографії та образотворчого мистецтва, де щороку понад 160 учнів здобувають мистецьку освіту за місцем проживання.

У лютому 2020 року на базі навчально-виховного комплексу №2 в мікрорайоні Дубове запрацювала ще одна філія Хмельницької школи мистецтв. Її відкриття стало знаковою подією для мешканців мікрорайону, адже дозволило юним хмельничанам водночас здобувати і середню, і мистецьку освіту не виходячи з приміщення школи. Для шкільної спільноти це важливий крок у мистецьке майбутнє учнів. Філія розпочала свою роботу за трьома напрямками: образотворче, хореографічне та театральне мистецтво з учнівським контингентом понад 100 учнів. З вересня 2020-2021 навчального року розпочав роботу клас хорового співу, діти мають можливість опанувати хоровий та академічний спів, гру на флейті та фортепіано. В школі створені всі необхідні умови для якісного та всебічного розвитку особистості – обладнані дві зали для занять театральних та хореографічних класів, укомплектовані навчальні аудиторії класів образотворчого мистецтва, талановиті викладачі-художники прикрасили простір навколо навчальних аудиторій декоративним розписом стін, що налаштовує на максимально творчу атмосферу.

Загалом щороку у Хмельницькій школі мистецтв понад 1260 здобувачів мистецької мають можливість розкривати свої творчі обдарування, з них 770 – на бюджетній формі навчання. Окремою траєкторію розвитку закладу є можливість надавати освітні послуги усім охочим упродовж життя, без вікового цензу.

Хмельницька школа мистецтв гарантує якість та забезпечує державні гарантії мистецької освіти, готує підґрунтя для занять творчістю, а для найобдарованіших – до вибору мистецької професії. По закінченню навчання учні отримують свідоцтво державного зразка.

Навчання в Хмельницькій школі мистецтв за художньо-естетичним (образотворче, театральне, музичне мистецтво, народна, класична, сучасна хореографія, моделювання та дизайн одягу), науково-технічним (комп’ютерна підготовка, дизайн та комп’ютерна графіка, інформаційно-методичні послуги) гуманітарним (англійська мова) напрямами підтверджене Ліцензією Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації.

Ефективність навчально-виховного процесу забезпечує висококваліфікований, талановитий, креативний педагогічний колектив – 94 фахівця. Це – 24 педагогічних працівника вищої кваліфікаційної категорії, 1 з яких кандидат мистецтвознавства, 6 з них мають звання «викладач методист», 5 – педагогічне звання «старший викладач», 21 – першої кваліфікаційної категорії, 14 – другої, 35 – спеціалістів.

Гордістю школи є випускники, за 30 років діяльності закладу свідоцтво державного зразка про мистецьку освіту отримали 1596 випускників. Понад 400 з них продовжили здобувати мистецьку освіту у вишах України та за її межами. Випускники різних років працюють в мистецьких навчальних закладах України та Європи, концертують з сольними програмами, стверджуються у наукових колах, а також повернулися на роботу у рідну школу.

В школі працюють 20 учнівських та 6 викладацьких творчих колективи, 7 з яких носять почесне звання «зразковий», 1 – звання «народного аматорського». Відомими у місті та за його межами є зразковий ансамбль бандуристів «НАМИСТЕЧКО» (керівник Марія КОВБАСІСТА), зразковий дитячий фольклорний гурт «БЕРЕГИНЯ» (керівник Ульяна СІДЛЕЦЬКА), естрадний оркестр «BIG BAND» (керівник Петро МАКСИМЕНКО), народний аматорський ансамбль народних інструментів «ЗАБАВА» (керівник Юрій СОЗОНЮК), Фортепіанний дует «КОНТРАСТИ», Камерний ансамбль «Імпреза» (керівник Лілія ГОРОБЕЦЬ), Фортепіанний квартет викладачів «ROYAL-MIX» та Вокальна група викладачів «Art-sound» (керівник Валентина ВЕРЗУН), зразковий ансамбль сучасного танцю «Фреш» (керівник Юлія ШЕНЬКАРУК), зразковий ансамбль народного танцю «Сяйво» (керівник Ігор АНДРУШКО), зразковий ансамбль спортивного бального танцю «Каскад» (керівник Олена ФУРМАН), зразковий ансамбль сучасного танцю «Шок-Денс» (керівник Леся КРУПЕЛЬНИЦЬКА), зразковий театр-студія «Чарівна скринька» (керівник Анатолій ТІТОВ).

FacebookTwitterEmailPinterest

Щороку, напередодні свята Миколая, у школі відбувається благодійна мистецька акція «Діти – для дітей», - показ вистави «Святий Миколаю, приходь до нас з раю» для малечі з багатодітних родин, сиріт, вихованців дитячого притулку та інших. Захід, започаткований Хмельницькою школою мистецтв, настільки полюбився хмельничанам, що одразу набув загальноміського формату і отримав підтримку міської ради.

Затишною окрасою Різдвяного циклу стало й театралізоване дійство «То Коляда, то дух Землі», яке готують та демонструють глядачам учні театрального відділення та класу народного. Дійство наповнене багатством національної культури та неповторністю народних традицій, відзначається незвичайною багатоманітністю і втілює споконвічне прагнення людини до забезпечення добробуту, до відведення усього лихого і злого.

Так з 2016 року Хмельницька школа мистецтв стала ініціатором та організатором міського конкурсу-виставки творів образотворчого мистецтва « Рідна мова калинова», що проходить під егідою Управління культури та туризму Хмельницької міської ради, приуроченому до Дня української писемності і мови та Працівника культури та майстрів народного мистецтва, які відзначаються в Україні 9 листопада.

У 2018 році визріли умови для створення бази постійно діючого Семінару-практикуму з науково-виконавської реконструкції традиційного гуртового співу, народного танцю та лірницької співогри. Розпочали цю практику хмельничани на базі школи мистецтв, а тепер він увійшов до Програми розвитку Хмельницької міської територіальної громади у сфері культури на 2021-2025 роки «Нова лінія культурних змін».

Щороку кращі учні школи та їх наставники завдяки особистим досягненням, вагомим здобуткам у конкурсах різних рівнів, активній творчій діяльності отримують стипендії для обдарованих дітей. Це є стимулом до подальшого розвитку та нових творчих звершень. Протягом всіх років її вручення персональні стипендії міської ради в галузі мистецтва здобули 75 учнів та 72 викладача, стипендії обласної державної адміністрації 21 учень та 10 викладачів. За творчу роботу та професійну майстерність викладачі нашої школи неодноразово нагороджувались грамотами, преміями та відзнаками. Зокрема, лауреатами Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького стали 9 викладачів.

Учні, викладачі та колективи школи беруть активну участь у шкільних та загальноміських концертних заходах, культурно-мистецьких та благодійних акціях, майстер-класах. Свій рівень виконавської майстерності вони успішно підтверджують у Міжнародних, Всеукраїнських, регіональних, обласних та міських фестивалях, конкурсах.

В 2017 році в місті стартував пілотний проект Мін’юсту «Шлюб за добу», організатором якого визначено Хмельницьку школу мистецтв. Ця послуга дозволяє зареєструвати шлюб швидко і зручно, нею дотепер скористалися понад 1,5 тисяч пар.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хмельницький
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...