• Головна
  • Відсьогодні в Україні діє карантин для протидії штаму "Дельта": що потрібно знати
08:18, 2 липня

Відсьогодні в Україні діє карантин для протидії штаму "Дельта": що потрібно знати

Відсьогодні в Україні діє карантин для протидії штаму "Дельта": що потрібно знати

Відсьогодні, з 2 липня, вступає в силу рішення Кабінету міністрів України щодо змін до карантинних норм для протидії поширенню штаму коронавірусу "Дельта".

Про це повідомив заступник міністра - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає УНН.

“Перш за все, ми будемо проводити контроль стану здоров’я тих, хто прибув з країн, де цей штам коронавірусу вже поширений. Для цього розгорнуть пункти тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 в пунктах пропуску через державний кордон”, — сказав Кузін.Для перетину державного кордону іноземцям (крім тих, хто має посвідку на постійне проживання в Україні) та особам без громадянства старше 12 років, які прибули з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14, потрібно пройти безпосередньо в пунктах пропуску (пунктах контролю) експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2.

За наявності негативного результату їм дозволять потрапити в Україну.У разі відсутності такого результату або відмови від тестування прикордонник відмовляє такій особі у перетині державного кордону в порядку, визначеному статтею 14 Закону України “Про прикордонний контроль”.Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (крім тих хто молодше 12 років) та прибули в Україну з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів також здійснюють експрес-тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 безпосередньо в пунктах пропуску (пунктах контролю).

У разі позитивного результату вони підлягають обов’язковій самоізоляції або обсервації.Працівники Національної поліції забезпечують супровід осіб, які підлягають обсервації, від зони прикордонного контролю до санітарної зони для їх подальшого транспортування до місць обсервації або до закладів охорони здоров’я для їх госпіталізації.

Санітарні зони облаштовуються поза межами території пунктів пропуску (пунктів контролю) через державний кордон.Список країн буде переглядатися та оновлюватися в залежності від епідемічної ситуації.Нові норми почали свою дію з 2 липня 2021 року.На сьогодні фахівці визначають штам “Дельта” (В.1.617) як найбільш небезпечний — він у 1,6 раза заразніший, ніж варіант Альфа (“британський”), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та в 1,45 раза частіше — до реанімації.“Дельта” зараз домінує у Великій Британії.

У Росії у значної частини хворих виявлено цей штам. На сьогодні поширення варіанту “Дельта” коронавірусу SARS-Cov-2 зафіксовано у щонайменше 96 країнах.Наявність інфікованих цим штамом вже виявили в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Спецтема
З самого початку спалаху COVID-19 IPC грає важливу роль в профілактичних і пом'якшуючих заходах. Щоб забезпечити засноване на фактичних даних керівництво за якістю і оперативне реагування на глобальний попит, ВООЗ скликала Спеціальну консультативну групу експертів з профілактики та інфекційного контролю у рамках.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...