• Головна
  • На Хмельниччині мережа змінила життя людей у селі
Новини компанії
13:43, 13 жовтня 2021 р.

На Хмельниччині мережа змінила життя людей у селі

Новини компанії
На Хмельниччині мережа змінила життя людей у селі

У Новоушицькій селищній територіальній громаді Кам'янець-Подільського району в селі не було доступу до інтернету. Жоден провайдер не захотів пробиватися через скелі.

Але громада с. Заміхів є принциповою і водночас згуртованою. Особливо якщо йдеться про важливу і загальну справу. Завдяки зусиллям вони наразі отримують послуги та можливості Всесвітньої мережі не гірше, ніж у Хмельницькому.

Події сталися у 2016 році, коли громада вирішила під'єднатися до Всесвітньої мережі. При тому, що на той час фіксованого інтернету не було взагалі, а мобільне покриття бажало кращого. А все тому, що тут починаються каньйони.

«Жоден конкурент не хотів «заходити», бо туди «не зайти»», - згадує Начальник відділу роздрібної мережі Хмельницькій філії Укртелекому В'ячеслав Кузьминих: «Там скали, каньйони. А в нас порівняно недалеко була муфта – точка для підключення. То ж ми полями, посадками від тієї муфти дотягнулися».

Місцевій громаді фахівці спершу запропонували підключення за більш поширеною на той час технологією ADSL (по мідним кабелям). Але у Заміхові сказали, що хочуть лише найкраще – сучасну волоконно-оптичну мережу. Втім, для прокладання мережі не вистачало 90 тисяч гривень. На що громада під керівництвом місцевої старости оперативно сформувала список з 90 жителів, які зібрали потрібну суму.

«Ми отримали типу безготівковий кредит. Скидалися по 1000 гривень, щоб купувалося обладнання і кабель», - розповіла староста с. Заміхів Тетяна Танасюк: «А потім протягом, здається, року нам ці кошти поверталися знижкою на тарифний план».

До ініціативи долучили місцеві фермери, які виділили техніку для прокладення кабелю, а також пустили на свої землі, оскільки потрібно було працювати на засіяних полях. Від Укртелекому зібралися техніки й будівельники з трьох районів. І такими спільними зусиллями побудували мережу в цьому селі. До інтернету підключили 90 мешканців та важливі об’єкти соціальної інфраструктури.

«Коли під'єднали школу, то нас запросив учитель інформатики. Треба було бачити задоволення дітей, які вперше побачили ролики на Youtube!», - зазначає В'ячеслав Кузьминих: «Кажуть, що навіть діти з вулиць пропали. Раніше були, а тепер всі по домах, сидять «в інтернетах».

Тож тепер у Заміхові помітно позитивні зміни, переконана староста села:

«Звичайно, зміни на краще сталися. Насамперед з’явилася можливість працювати з дому. Майже всі жителі повідкривали собі кабінети для розрахунку за комунальні послуги. Діти отримали можливість готуватися до ЗНО з дому».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Хмельницька_філія #Укртелеком #хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Стефард
16 жовтня 2021 р., 09:43
Вот це нормально??? Ти йдеш на базар . Купуєш носки. Прицінюєшся. А тут прибігають беженці з села. І купують 2 упаковки носків. Ти йдеш , купуєш кофту, збиваєш ціну. А тут прибігають емігранти з сіл. І таку і таку і таку і таку кофточку купують. Ти йдеш купувати куртучку. Одну. А тут прибігають понаїхавші з сіл. І купують по три шт. Канешно . Їм дають гроші на паї. І вони скуповують всі прилавки, всі вітрини. А ВИ Б ТАК НЕХОТІЛИ? В КІНЦІ РОКУ НА ТОБІ 40-50-100 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ. ДАРМОВИХ ГРОШЕЙ. І ТИІ ТО ТІ ТО І ТО І ТО СОБІ КУПУЄШ ???
Василь
16 жовтня 2021 р., 09:47
Мало того що їх народжується 4-5 дітей , то вони ще і нічим не хворіють. Їх нічим незаражають. !!! І всі мають інвалідів децтва, як депутати чи судьї. Щоб доскону життя їх утримували. А ви би бачили, як йдуть на роботу. З собою тащать 2 мішка бос чи величезний чорний рюкзак. Це стільки їдла !!! в день з'їдають!!! Це ж яка хороша печінка і піджелудочна!! Неспорчена не вірусами не антибіотиками !!!!
Ірина
3 січня, 22:14
Завдяки Інтернету маю можливість готуватися якісно до ЗНО на магістратуру у цій школі, бо тут багато корисного, а головне достпні ціни https://www.fatkin.school/blog/evi-angliyska-mova
Оголошення
live comments feed...