• Головна
  • Юрист розвіяв популярні міфи про вакцинацію
14:33, 10 листопада 2021 р.

Юрист розвіяв популярні міфи про вакцинацію

Юрист розвіяв популярні міфи про вакцинацію

Чимала кількість антивакцинаторів коментуючи свою відмові від щеплення, наголошує на порушенні їх конституційних прав. Часто люли стають заручниками видуманих міфів, не розібравшись у ситуації детально.

Відома юристка та адвокатка з медичного права Анна Цимановська розвіяла один з найпопулярніших фейків про вакцинацію, на який досі ведуться тисячі українців, передає РБК-Україна.

За словами юристки, суспільство зараз поділено на два табори. Одні вважають вакцинацію єдиним способом захистити себе від коронавірусної хвороби, а інші - що вакцинація є начебто медичним експериментом та наступом на свободу волі людини.

Чому вакцинацію не можна називати медичним експериментом?

Перед тим, як застосовувати вакцини масово, вони проходять тестування та кілька етапів клінічних випробувань, у процесі яких робляться висновки про їхню безпечність та ефективність.

Лище після цього, вакцини рекомендується використовувати ВООЗ, ЄС та урядами держав.

"На державу покладено обов'язок піклуватись про життя та здоров'я своїх громадян", - зазначає адвокатка.

Статтею 49 Конституції України визначено обов’язок держави забезпечувати охорону суспільства державним фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм; створенням умов для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування; піклування про санітарно-епідемічне благополуччя.

Статтею 5 та статтею 6 ЗУ “Основи законодавства України про охорону здоров’я” встановлено, що охорона здоров’я – це загальний обов’язок суспільства та держави та що кожний громадянин України має право на охорону здоров’я, що передбачає: санітарно-епідемічне благополуччя території і населеного пункту, де він проживає, а також безпечні і здорові умови праці, навчання, побуту та відпочинку.

У відповідності до статті 12 ЗУ “Про захист населення від інфекційних хвороб” прямо встановлено, що у разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об’єктах можуть проводитися обов’язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями.

"Сьогодні вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, є обов’язковим профілактичним щепленням за епідемічними показаннями, оскільки коронавірусна хвороба є особливо небезпечною інфекційною хворобою масового поширення", - зазначає юристка.

4 жовтня 2021 року Міністерство охорони здоров’я на виконання закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” за для забезпечення охорони здоров’я суспільства та санітарно-епідеміологічного благополуччя на території країни визначило перелік професій і перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням

Відповідно до інформації з МОЗ, наступною хвилею буде розгляд питання про включення до цього переліку органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств і комунальних установ.

Працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.МОЗ врахувало і той факт, що є люди, які мають протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого Наказом № 595, а тому не підлягають обов’язковій вакцинації.

Окрім цього, обов’язкова вакцинація від коронавірусу для затвердженого переліку професій допоможе забезпечити безпечні і здорові умови праці для виконання статті 43 Конституції України.

Щодо “медичного експерименту”Наразі в суспільстві існує думка щодо теорії всесвітньої змови проти людства для введення людям мікрочипів та зміни ДНК, називаючи масову вакцинацію медичним експериментом.Варто зазначити, що поняття “медичного експерименту” не врегульоване на законодавчому рівні, на відміну від поняття “медико-біологічних експериментів”.

Згідно статті 28 Конституції України, жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам.Стаття 281 Цивільного кодексу України визначає, що медичні, наукові та інші досліди можуть проводитися лише щодо повнолітньої дієздатної фізичної особи.У статті 45 ЗУ “Основи законодавства України проздоров’я” передбачені принципи та умови, за яких проведення медико-біологічного експерименту стає можливим, а саме:наукова обґрунтованість проведення експерименту переваги можливого успіху над ризиком спричинення тяжких наслідків для здоров’я або життя гласності застосування експерименту повної інформованості і вільної згоди повнолітньої дієздатної фізичної особи, яка підлягає експерименту, щодо вимог його застосування збереження в необхідних випадках лікарської таємниці.

Забороняється проведення науково-дослідного експерименту на хворих, ув’язнених або військовополонених, а також терапевтичного експерименту на людях, захворювання яких не має безпосереднього зв’язку з метою досліду.В свою чергу, Нюрнберзьким кодексом встановлено 10 основоположних принципів проведення дослідів, до яких залучена людина.Якщо згадати кожен з них, можна зазначити, що необхідними умовами у процесі здійснення медико-біологічних експериментів є такі:добровільна згода піддослідного перспектива позитивного, недосяжного іншими засобами, результату для суспільства експеримент має спиратися на раніше отримані дані, очікувані результати мають виправдовувати факт проведення експерименту мінімізація фізичних або психічних страждань піддослідного впевненість у неспричиненні смерті або ушкодження, що може призвести до інвалідності піддослідного менший, у порівнянні з гуманітарною важливістю проблеми, ступінь ризику, пов’язаний з проведенням експерименту попередня відповідна підготовка, наявність необхідного обладнання проведення експерименту лише особами з відповідною кваліфікацією наявність у піддослідного можливості припинити експерименту будь-який момент готовність спеціаліста зупинити експеримент на будь-якій стадії у разі виникнення підстав вважати, що експеримент може призвести до поранення, інвалідності чи смерті піддослідного.

Підсумовуючи та аналізуючи законодавство, можна зробити наступні висновки:обов’язком держави є забезпечення охорони здоров’я суспільства, санітарно-епідемічного благополуччя, захисту населення від інфекційних хвороб вакцинація від коронавірусної хвороби є обов’язковим профілактичним щепленням проти цієї інфекційної хвороби за епідемічними показаннями, оскільки коронавірусна хвороба є особливо небезпечною інфекційною хворобою масового поширення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...