09:53, 4 грудня 2021 р.
Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці: що категорично не можна робити у цей день
Сьогодні, 4 грудня, християни відзначають так звану "Третю Пречисту" - Введення в храм Пресвятої Діви Марії. Дане святкування пов’язується із народженням Марії та тим, як батьки визначили її долю. В Україні ж з прадавніх часів це свято пов'язують з багатьма прикметами і традиціями.
Перша Пречиста (Успіння Пресвятої Богородиці) відзначається 28 серпня, а Друга Пречиста (Різдво Пресвятої Богородиці) — 21 вересня.
Як відомо, батьки Марії - Йоаким та Анна - дуже довгий час не могли народити дитину і просили у Бога послати їм таке щастя. За відповідь на молитви вони дали клятву, що віддадуть омріяну дитину-первістка на служіння в Єрусалимський храм.
Згодом у подружжя дійсно народилася донька, яку вони назвали Марією. Коли тій виповнилось три роки, батьки дійсно відвели її у Єрусалимський храм. Там дівчинка вчилась та жила, аж поки не заручилась із майбутнім чоловіком Йосифом. Саме день, коли батьки Діви Марії відвели її у храм і відзначається як Третя Пречиста, пише Vsviti.
У народному календарному циклі — це одне із свят, котрі символізують прихід зими. І ціллю святкування було не лише вшанування Діви Марії. А й бажання накликати на свою родину багатство та добробут на весь наступний рік.
Обов'язково зранку віряни відвідують церкву. А, за прикметою, хто на Введення першим повернеться в будинок — той і визначить долю, що буде панувати в оселі. Як зайде молодий хлопець, то буде достаток. Якщо завітає старий чи з дурним характером — то чекай лиха. А якщо стара жінка прийде, то і зовсім буде скрута.
Також наші предки вірили, що у цей день не можна нічого позичати й давати у борг, бо не буде з того добра.
Що ж до харчування у святковий день — вже почався Пилипівський піст, тож страви були скромними. Але дозволялось певне ослаблення правил: вживання рибних продуктів, рослинної олії та невеликої кількості церковного вина.
Із дня Введення і аж до Благовіщення (7 квітня) — не можна копати землю. Вважається, що вона відпочиває і набирається сил до літа. Щоб наступний рік пройшов вдало, взимку ніхто з родини не хворів — треба було привітати прихід зими.
Вважається, що якщо в день Введення в Храм Пресвятої Богородиці буде морозно, то зима буде м’якою.
Існує прикмета і навпаки: якщо 4 грудня ще тепло, то зима буде лютою.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
11:08, 10 грудня
13:32, 1 грудня
2
09:56, 4 грудня
2
live comments feed...