• Головна
  • Найпоширеніші міфи про програмні РРО: відповіді на запитання
Новини компаній
14:16, 11 лютого 2022 р.

Найпоширеніші міфи про програмні РРО: відповіді на запитання

Новини компаній

З 1 січня 2022 р. практично всі категорії підприємців України оснастили свій бізнес касовими апаратами - РРО або ПРРО. За оцінками користувачів, найкращий програмний РРО для вашого бізнесу – система checkbox. Інноваційна розробка полегшує систему розрахунків та допомагає підприємцям вести облік фінансових коштів. Але зараз спостерігається велика кількість спекуляцій щодо застосування програмного РРО. Давайте розглянемо найпоширеніші міфи.

Найпоширеніші міфи про програмні РРО: відповіді на запитання, фото-1

ПРРО по ночах не працює

Система чекбокс здатна проводити всі операції у цілодобовому режимі, реєстратор функціонує навіть за відсутності зв'язку між ПРРО та основним фіскальним сервером. Використовувати її можна незалежно від часу доби та місця вашого розташування, адже всі дії проводяться в онлайн-режимі.

Підключення програмного РРО – це дуже довго

Якщо ваша торгова мережа велика та розвинена, з великою кількістю філій, операція з повного підключення ПРРО проводиться протягом місяця. Для невеликих приватних підприємств процедура триває лише кілька годин. Під'єднатися можна самостійно, без походів у податкову та звернень у техпідтримку. Наприклад, власник маленького бізнесу, який звернувся до нас за придбанням чекбоксу, вже через півгодини міг повноцінно працювати з пристроєм та формувати електронні чеки.

ПРРО та торговий облік — надто складно

Чекбокс - це досконала система, що не становить жодних складнощів і труднощів при її використанні. Більше того, онлайн-каса набагато спрощує роботу підприємця та заощаджує його витрати на придбання та сервісне обслуговування стандартного касового обладнання. Весь облік Checkbox здійснює автоматично на сервері. Це стосується і звітності, яку пристрій формує самостійно, при цьому заводити та реєструвати КОРО немає необхідності.

При відключенні інтернету пропадає вся інформація

Чекбокс розрахований на такі ситуації і може спокійно працювати і в електронному офлайн-режимі. Причому відбувається це непомітно як для продавця, так і для клієнта при видачі фіскального чека після продажу.

При переході в офлайн, Checkbox на комп'ютері або іншому носії працює у звичному режимі:

  • оформляє та фіскалізує розрахункові чеки та спрямовує (видає) їх покупцям;
  • відкриває та закриває робочі дні;
  • формує необхідну звітність та дані по службі;
  • робить за необхідності повернення клієнтам після продажу.

Щойно зв'язок з Інтернетом відновлюється, вся інформація надсилається на сервер податкової служби. Під час роботи в системі офлайн програма автоматично фіскалізує документ, надаючи йому певний номер, використовуючи надані числові дані від контролюючого органу. У разі відсутності зв'язку система може повноцінно працювати до 36 годин, що цілком достатньо відновлення інтернету.

Не можна поєднувати ПРРО та стандартний касовий апарат

Програмні реєстратори — повноцінна, зручна та дешевша альтернатива класичній касі, але можливість поєднувати роботу РРО та касового апарату є. Наприклад, спокійно можна використовувати звичайний розрахунковий апарат за відсутності інтернету. Жодних заборон на це чинне законодавство не передбачає.

Головне — стежте, щоб ПРРО, встановлений на комп'ютері або іншому носії та каса були зареєстровані в податковій інспекції. Разом їх можна використовувати як на одній касовій точці, так і у різних місцях. Якщо ви вирішили повністю перейти на автоматизацію по онлайн-касі, потрібно просто зняти стандартний касовий апарат з податкового обліку.

Відповідно до законів 128 та 129 використовувати ПРРО зобов'язані всі продавці

Використовувати реєстратори розрахункових операцій з 01.01.22 не зобов'язані ФОП 1 групи, а також підприємці, чиї розрахунки провадяться лише у безготівковій формі, з рахунку на рахунок за договором (не плутати з оплатою банківськими картками). Що вибрати – програмний РРО чи класичний, підприємець вирішує самостійно, керуючись здоровим глуздом.

Багато громадян запевняють, що ці закони автоматизації були розроблені спеціально для знищення малого бізнесу в Україні. Ми вас заспокоїмо! Постанови 128 та 129 спрямовані на створення європейських та цивілізованих умов організації торговельних відносин та бізнесу в нашій країні. Причому з їхньою допомогою вдається відокремити мале підприємництво від потужного корпоративного бізнесу, багато представників якого активно застосовують схему з ФОП, щоб не сплачувати до скарбниці податки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...