Новини компаній
11:15, 30 липня 2022 р.
Чому необхідно встановити якісну водостічну систему: поради спеціалістів
Новини компаній
В будівництві немає дрібниць, як і в обслуговуванні будинку. Якщо припускатись прикрих помилок, можна за лічені роки досягти руйнації будинку. І витрачені гроші та сили будуть марні. Будівельники стверджують, що водостічні системи — це і естетика будинку, і обов’язковий елемент завершення покрівельних робіт. Але вони виконують і іншу важливу функцію — захищають міцність споруди та не дають несприятливим зовнішнім проявам знищувати дім.
Чому на водостічну систему варто звернути увагу з самого початку будівництва
Водостічна система, яку не завжди вважають важливим елементом будинку, насправді саме така дрібниця, ігнорування якої призведе до тяжких наслідків. Спеціалісти говорять, що за декілька років можна отримати незворотні процеси у конструкції будинку. А за 5 років — мати серйозні проблеми із конструкцією, яку потім не вдасться повернути до початкового стану.
Захист стін водостічною системою: навіщо це роблять
Перша і можливо не очевидна функція — це захист стін від вологи. Стіни — головна конструкція будинку поряд із фундаментом. Якщо у мікротріщини стін потрапить волога у осінньо-зимовий період — може початись повільна, але впевнена руйнація будинку. Тріщини — це місце для накопичення чималої кількості вологи, яка замерзатиме і розширюватиметься чи стискатиметься під дією температури. Так вона і буде поступово порушувати міцність стін та їх структуру, руйнувати естетичний вигляд будинку.
Якщо ж водостічна система встановлена за всіма правилами і виконує функцію відводу води з перших днів спорудження і встановлення покрівлі, такого процесу просто не відбуватиметься. Бризки дощу чи сніг, що буде потрапляти на поверхню стіни — це дрібниці, у порівнянні із затіканням стін без встановленої водостічної системи. Тобто необхідно встановити міцну та надійну систему для відведення води.
Різноманітні металеві та синтетичні (пластикові) системи пропонує будівельний магазин Єврокровля. Спеціалісти магазину дадуть консультації із встановлення та придбання таких систем та підберуть найкращий варіант для конкретної будівлі.
Фундамент може загинути під потоком дощової води
Ще одна, можливо навіть більш важлива функція водостічної системи — захист від вологи фундаменту. Він дійсно потребує такого захисту через те, що вільне потрапляння вологи на конструкцію фундаменту призводить до вимивання цементного розчину. Це відбувається через те, що вода поступово, але впевнено змінює структуру цементних з’єднань. Звісно, якщо вони потрапляють під безперешкодний вплив вологи.
Відмостка та фундамент можуть почати швидко руйнуватися, особливо тоді, коли будинок побудовано у кліматичній зоні де дощі та сніг — типове явище. А там, де немає додаткового штучного чи природного захисту — стіни іншої будівлі, високих і розлогих зелених насаджень та іншого захисту, руйнація буде відбуватись достатньо швидко.
Іржаві плями і соляні кола та інші наслідки дощу на будинку
Більшість дощів зараз мають підвищений вміст солі та інших складових ,які під час випаровування води, залишаються на поверхні. Саме тому можна помітити, як місця, які не захищені водостічною системою потрапляють під вплив дощової води. Ось тільки найпоширеніші результати такого контакту:
поширення численних «іржавих плям» на кутах і стінах будинку;
різноманітні за розмірами «соляні кола»;
поява нашарувань поверхневої рослинності та інші дефекти на стіні.
Виникнення на щойно побудованій чи відремонтованій поверхні таких дефектів — це наслідки саме відсутності захисту від дощу та снігу.
Якщо порахувати скільки коштуватиме ремонт та відновлення стіни після появи таких плям, тоді стає очевидним, що найкращий варіант, це потурбуватись про їх відсутність заздалегідь.
Встановлення водостічної системи — оптимальне і важливе рішення для будинку. До речі, так само як і її поточний постійний ремонт.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
Вчора
11:00
Вчора
13:40
11 листопада
ТОП новини
Оголошення
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
12:33, 6 листопада
live comments feed...