• Головна
  • В Україні мають намір запровадити безплатний проїзд у поїздах: деталі законопроекту
08:46, 13 вересня 2022 р.

В Україні мають намір запровадити безплатний проїзд у поїздах: деталі законопроекту

В Україні мають намір запровадити безплатний проїзд у поїздах: деталі законопроекту

В Україні хочуть запровадити безплатний проїзд у поїздах, а також в інших видах громадського транспорту. Пільга стосуватиметься лише внутрішньо переміщених осіб і діятиме до кінця воєнного стану. Відповідний законопроект став плодом спільної законотворчості нардепів від влади та опозиції.

Йдеться про законопроект №8020, який передбачає редагування закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", повідомляє sud.ua.

Цим законопроектом пропонують встановити безплатний проїзд для ВПО на всіх поїздах, а також на міському громадському транспорті та громадському автомобільному транспорті. Якщо законопроект проголосують, то депутатам потрібно буде внести правки до статей 11 і 20 Закону України "Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб".

Що пропонує законопроект №8020?

Документом пропонується встановити на час дії воєнного стану безплатний проїзд для внутрішньо переміщених осіб на таких видах транспорту:

  • на залізничному транспорті на маршрутах внутрішнього сполучення;
  • на всіх видах міського пасажирського транспорту;
  • на громадському автотранспорті в сільській місцевості;
  • на автобусах приміських та міжміських маршрутів, включаючи маршрути між районами та між областями.

ВПО матимуть право на безплатний проїзд на всій території України. У законопроекті сказано, що відповідальність за забезпечення ВПО безплатним проїздом покладуть на місцеві органи влади.

Проте автори цієї законодавчої ініціативи не подбали про економічне обґрунтування своєї ідеї. Не зрозуміло, з яких джерел повинні компенсуватися витрати на перевезення ВПО. При цьому вони самі наголошують, що реалізація цього законопроекту не вимагатиме додаткових витрат із держбюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#транспорт #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...