08:46, 10 січня 2023 р.
Польща посилює критерії отримання допомоги для українських біженців: про що потрібно знати
У 2023 році українським біженцям вирішили посилити критерії отримання допомоги у Польщі. Нові правила набудуть чинності з 1 березня.
PESEL UKR
Українські біженці в Польщі одержують аналог українського ідентифікаційного коду – номер PESEL. Його видають раз і на все життя. Для всіх наших співвітчизників, які прибули до сусідньої країни після 24 лютого, роблять відмітку UKR.
Раніше українці оформляли PESEL UKR на свій розсуд, а зараз це стане обов'язковою умовою для біженців. Вони мають зареєструватись протягом 30, а не 90 днів, як було раніше. При виїзді з Польщі на термін більше 30 днів статус PESEL UKR автоматично скасовується разом з усіма пільгами. Зокрема йдеться про щомісячні виплати по 500 злотих (понад 4000 грн) на дитину.
Органи соціального страхування (ZUS) отримують від Прикордонної служби дані з реєстру про те, що український біженець перетнув кордон. Тому жити в Україні та лише приїжджати до Польщі, щоб отримувати виплати, стане неможливо. Якщо українець знову шукатиме притулок у Польщі, можна буде відновити номер PESEL UKR.
Житло
Біженці раніше безкоштовно могли проживати та харчуватися у гуртожитках, таборах, пансіонатах та інших закладах необмежений термін. Із 1 березня він становить максимум 120 днів від дати прибуття. Таким чином, після чотирьох місяців проживання в колективному житлі доведеться платити. З березня сума становитиме 50% повної вартості (до 40 злотих на добу), а з травня – 75% вартості при проживанні довше 180 днів (до 60 злотих на добу).
Деякі категорії біженців звільнять від оплати: це пенсіонери, люди з інвалідністю, вагітні та жінки, які виховують дитину у віці до року або трьох і більше дітей, а також люди, які потребують допомоги сторонньої особи.
В українців буде можливість оформити електронну посвідку на проживання в додатку Diia.pl. Цей електронний документ дозволить багато разів перетинати польський кордон з закордонним паспортом без необхідності оформляти візу, а також подорожувати європейськими та іншими країнами.
Біженці з 1 квітня матимуть змогу подати документи на отримання тимчасової посвідки на проживання. Статус тимчасового захисту дає право жити в Польщі до трьох років, а дозвіл на проживання дозволить планувати життя в країні тим, хто вирішив залишитися і працювати там.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
ТОП новини
Оголошення
12:39, 21 вересня
14:34, 30 вересня
13:43, 2 жовтня
14:25, 30 вересня
20:15, 28 вересня
10
live comments feed...