• Головна
  • Донька померлого пенсіонера відсудила 295 тис. грн невиплаченої пенсії
17:29, 22 лютого

Донька померлого пенсіонера відсудила 295 тис. грн невиплаченої пенсії

Донька померлого пенсіонера відсудила 295 тис. грн невиплаченої пенсії

Виплати, які чоловік не отримав за життя, перейшли у спадок його доньці

Хмельницький суд постановив виплатити доньці померлого пенсіонера 295 тис. грн пенсії, яку він недоотримав за життя. Відомо, що помер він у тимчасово окупованому Донецьку. Виплати перейшли в спадок його доньці – єдиній спадкоємиці. Пенсійний фонд відмовився виплатити їй цю суму, але жінка подала позов до суду і виграла справу.

Про рішення стало відомо у середу, 22 лютого, після повідомлення прес-служби Хмельницького апеляційного суду. До суду звернулась донька пенсіонера і попросила стягнути з Пенсійного фонду 295 тис. грн – суму пенсії, яку її батько недоотримав за життя. Точну причину, чому чоловік не отримав виплати, не уточнюють ані в повідомленні суду, ані в рішеннях. Однак відомо, що чоловік помер у тимчасово окупованому Донецьку.

Пенсійний фонд відмовив у виплаті, тож жінка звернулась до суду. Суд першої інстанції позов задовольнив. Однак Пенсійний фонд оскаржив це рішення в апеляційному суді. Скаргу мотивував тим, що нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав їх своєчасно з власної вини, виплачуються не більше ніж за три роки до звернення за отриманням пенсії.

Втім, суд з цим аргументом не погодився. «Недоотримана пенсія померлого пенсіонера виплачується як пенсія членам його сім'ї за умови, якщо саме ці суб'єкти правовідносин звернулися за її виплатою упродовж шести місяців з дня відкриття спадщини, а якщо у цей проміжок часу не звернулися, сума недоотриманої пенсії набирає іншої правової якості – переходить у спадщину, яку члени сім'ї або інші особи, але вже як спадкоємці, можуть отримати як спадщину», – йдеться у рішенні суду.

Положення закону, які регулюють виплату пенсіонеру певних сум пенсії не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням, не поширюються на ту пенсію, яка перейшла у спадщину, додають у суді.

Відтак апеляційну скаргу Пенсійного фонду Хмельницький апеляційний суд відхилив та залишив рішення місцевого суду без змін. Тож донька чоловіка отримає 295 тис. грн його пенсії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кримінал #Хмельниччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...