• Головна
  • Українські біженці в Польщі вже працюють у половині фірм: яку зарплату там готові платити
13:17, 19 березня 2023 р.

Українські біженці в Польщі вже працюють у половині фірм: яку зарплату там готові платити

Українські біженці в Польщі вже працюють у половині фірм: яку зарплату там готові платити

Українські біженці дедалі активніше освоюють польський ринок праці. Українці вже працюють у половині польських фірм. При цьому більшість із них виконує роботу низької кваліфікації. І лише у 8% фірм наші співгромадяни отримують високу зарплату. Попри це, дедалі більше поляків сприймають українців як серйозних конкурентів на ринку праці.

Такі нові дані опублікував "Барометр польського ринку праці", підготовлений Personnel Service.

Як повідомляють, українські біженці вже працевлаштувалися практично у половину (49%) польських фірм. При цьому 56% наших співгромадян змушені задовольнятися роботою низької кваліфікації в Польщі. Ще 32% зуміли обійняти вакансії середньої ланки. Решта 12% зайняли провідні місця серед топ-менеджменту компаній або відкрили у Польщі власний бізнес.

Кожен третій українець отримує за годину роботи 25 злотих (брутто). Проте, такі заробітки доступні не всім: кожному п'ятому нашому співвітчизнику доводиться задовольнятися погодинним заробітком від 22,8 до 24,9 злотих (це також зарплата до вирахування податків). І лише у 8% польських фірм готові платити нашим співвітчизникам високі зарплати – понад 40 злотих на годину.

Багато наших співгромадян вже створили собі репутацію відповідальних та професійних працівників. Так, у листопаді минулого року лише 19% польських фірм були готові платити українським працівникам більше, ніж полякам. А тепер таких фірм уже майже третина.

При цьому 35% польських громадян позитивно ставляться до працевлаштування наших біженців у їхній країні, а ще 45% поляків висловили нейтральне ставлення до цього факту.

Водночас, дедалі більше поляків вважають, що українці представляють для них серйозну конкуренцію на ринку праці. Наразі таких громадян, які побоюються конкуренції з боку українців, стало 32%, тоді як рік тому їх було лише 20%.

Багато поляків вважають, що українці, як дешевша робоча сила, не дають зростати їхнім зарплатам. Позитивно відповіли на це запитання понад 40% польських громадян. І лише 36% поляків вважають, що присутність українців на їхньому ринку праці ніяк не вплинула на їхні зарплати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...