• Головна
  • Перевірки і втрата статусу ВПО: у Мінреінтеграції повідомили про важливі нюанси
13:19, 20 березня 2023 р.

Перевірки і втрата статусу ВПО: у Мінреінтеграції повідомили про важливі нюанси

Перевірки і втрата статусу ВПО: у Мінреінтеграції повідомили про важливі нюанси

У результаті вибіркових перевірок деякі переселенці можуть втратити статус ВПО і лишитись виплат. Про це розповіли у Мінреінтеграції після наради під головуванням Віцепрем'єр-міністра Ірини Верещук.

Вибіркові перевірки щодо фактичної присутності ВПО на заявленому місці здійснюються лише за підозри на неправомірне отримання допомоги. При цьому співробітники територіальних органів соцслужб повинні обов’язково попереджати внутрішніх переселенців стосовно відвідування їх з метою перевірки.

Посадові особи, що здійснюють контроль, складають відповідний акт на місці перевірки. У разі відсутності переселенця за місцем перебування вони мають залишити повідомлення про необхідність протягом 10 днів прибути до органу соцзахисту для проходження ідентифікації.

Якщо переселенець протягом 10 днів після перевірки не з'явиться до органу соцзахисту за місцем проживання, статус ВПО втрачається, а передбачені виплати припиняються.

Ірина Верещук зазначає:

Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов’язані 24/7 перебувати вдома, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже необхідна. Перевірки мають здійснюватися лише за наявності підозри щодо неправомірного отримання допомоги

Крім цього, статус ВПО можна втратити за таких умов:

  • переїзд за кордон;
  • повернення на місце постійного проживання;
  • несвоєчасне повідомлення про зміну фактичного місця проживання.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...