• Головна
  • У Верховній Раді пропонують замінити пожиттєві пільги для військових на грошові виплати: що це означає
12:51, 24 березня 2023 р.

У Верховній Раді пропонують замінити пожиттєві пільги для військових на грошові виплати: що це означає

У Верховній Раді пропонують замінити пожиттєві пільги для військових на грошові виплати: що це означає

У Верховній Раді України пропонують скасувати пожиььжві пільги для демобілізованих військових. Замість цього громадяни мають отримувати стипендії, які будуть виплачуватись після завершення служби протягом 2-3 років.

Про це розповіла голова комітету ВР з питань соцполітики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Існує велика проблема з пожиттєвими пільгами учасників бойових дій, які у свій час передбачили політики в чинному законодавстві без урахування спроможності державного бюджету. Низка цих пільг не працює, - зазначила вона.

Також за словами, Третьякової, навіть у мирні часу буджет України не може повністю компенсувати такі кількість пільг. А тому та система підтримки ветеранів бойових дій, яка існує, потребує серйозної трансформації й актуалізації, відповідно до тих потреб, які мають ветерани в цивільному житті.

Концепція пропонує існуючі в законодавстві пільги для учасників бойових дій перевести у 2-3 річну грошову стипендію/доплату до основного доходу, - сказала вона.

Крім того, розмір виплат має бути прямо пропорційним посаді військового, терміну служби та кількості бойових завдань, які були виконані.

Також, щоб визначити основні потреби демобілізованих військових, чиновниця пропонує провести серед них опитування, яку саме підтримку вони очікують.

Крім того, Галина Третьякова стверджує, що велиуа частина пілг для демобілізованих військових не працює, а тому настав час їх замінити. Мова йде про надання житла, державну фінансову підтримку на період адаптації до мирного життя, реабілітацію, відпустку, сприяння держави в досягненні бійцями економічної незалежності.

Усе перелічені вимагає патронату з боку держави, наприклад найактивніше до цього залучена Ветеранська патронатна служба. А також допомоги представників фронт-офісів держави, як-от: ЦНАПи, Пенсійний фонд, органи місцевого самоврядування.

А от оплачувана відпустка на 2-3 місяці для військових є першонеобхідним елементом для адаптації й переходу в цивільне життя. А тому військових необхідно забезпечити на цей період доходом у середньому розмірі від грошового забезпечення під час служби.

За оптимістичним сценарієм через ці 2-3 місяці державної підтримки та тісної взаємодії з Ветеранською патронатною службою демобілізований військовослужбовець має мати робоче місце, дохід, стипендію від держави до основного доходу, медичний захист, житло, здобути додаткову або часткову кваліфікацію (за потреби), - додала Галина Третьякова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...