• Головна
  • Особливості нарізання хліба з використанням хлібного ножа: поради та методи
Новини компаній
15:20, 18 квітня 2023 р.

Особливості нарізання хліба з використанням хлібного ножа: поради та методи

Новини компаній

-eNrTkNDAEGtXseubMJ8TC9uEHoI-dxzSbNpnv-UIGUUHfb5ZnMbs_l7loJav_hOPUWZz00Fl9JhtKzFyXlX2BhXWyxED75MFSpNtHx0yGq9LY7pjdD4U49bMDwzz-46cw874dtLdZanqMh7SaIxiG0

Розрізання свіжого хліба може бути проблемою якщо у вас немає потрібних інструментів. Спеціальний зубчастий ніж для хліба допоможе отримати чисті, рівні скибочки хліба та не пошкодити чи розкришити їх. У цій статті ми розглянемо особливості хлібних ножів і поділимося деякими думками та порадами що до цього.

Деякі особливості хлібного ножа, які варто знати

Хлібний ніж має довге зубчасте лезо, яке спеціально призначене для розрізання хліба. Зубчастий ріжуча кромка дозволяє спочатку прорізати тверду скоринку, а потім і м'якуш не зіпсувавши хліб. Весь секрет у тому, що пиляти можна не тиснучи на хліб. Звичайне лезо мусить бути дуже гострим щоби мати подібні властивості.  

Також треба зазначити, що у гарного хлібного ножа довжина леза має дозволяти розрізати великі хлібини, торти та пироги. 

Існує кілька різних типів ножів для хліба, кожен з яких має свої унікальні особливості та переваги. Здебільшого ці ножі відрізняються типом пили на ріжучій кромці. Досі важко сказати, яка пила є найкращою та чи не є все це різноманіття просто маркетинговими хитрощами. Але деякі ососбливості різних ріжучих кромок все ж можна відмітити. Так деякі ножі мають скоріш хвилясту, чим зубчасту ріжучу кромку. Вони ріжуть найбільш чисто та ніжно і гарно підходять для розрізання кондитерських виробів. Найбільш ефективними для розрізання хлібу вважаються ріжучі кромки з однаковими зубцями середнього розміру.

Також, вибираючи ніж для нарізання хліба, важливо вибрати ніж із зручною рукояткою. І тут ви зустрінете справжнє різноманіття типів та форм. Тільки ви можете вирішити, яка саме рукоять буде зручною саме для вас. Тому радимо перш чим купити ніж, хоча б трохи потримати його в руках. Іноді навіть сама ергономічна на вигляд рукоять може не підійти вам та визвати відчуття дискомфорту. І навпаки, рукояті самих простих форм часто виявляються самими зручними для більшості користувачів.

Поради щодо різання хліба хлібним ножем

Тепер, коли ви вибрали правильний хлібний ніж для роботи, настав час почати різати. Ось кілька порад, які допоможуть отримати найкращі результати.

  • Не тисніть на ніж

Використовуйте рухи, ніби ви пиляєте невеликою пилкою. Не намагайтеся штовхати лезо прямо в хліб, надмірна сила тут не потрібна.

  • Тримайте ніж рівно

Не завалюйте лезо на бік. Це допоможе вам нарізати хліб рівними скибочками і запобіжить зісковзуванню ножа.

  • Використовуйте обробну дошку 

Завжди використовуйте обробну дошку, коли ріжете хліб хлібним ножем. Це не дасть ножу пошкодити стільницю чи зубці самого ножа. І хоча нарізання хлібу може здаватись чимось простим, обробна дошка для цього вам все ж знадобиться. І краще, щоби це була окрема обробна дошка, яку ви використовуєте тільки для нарізання хліба. Або, хоча б не ріжте на хлібній дошці мясо чи рибу. Для того щоби уникнути плутанини рекомендуємо купувати для різних продуктів дошки різного кольору (чи форми).

Спробуйте нові способи розрізання хліба

6M57iTT9HvRJwDJQeegfyF4Zz_eDKDn7zo33fuerA_eg9pN6Lsbe8IPeUStt6Ul3xwW6fjp4pJ_xGTM6lmWi9lw_RZybsrSmJ9Jpqh6WHm2gGMTtoZJ-WSpRyb0GH54ftDvL-Wt-2gHmcmbxcY8kA-4

Не обов'язково ці нові способи змінять ваше життя. Можливо, вони вам зовсім не сподобаються. Але, можливо, саме для вас вони будуть більш зручними?

Ви чули про нарізання хлібу методом клина? Цей метод нарізання ідеально підходить для круглих або овальних хлібів, таких як традиційний житній або чіабатта. Почніть з розрізання хлібини навпіл, потім зробіть розріз хрест-навхрест, а потім розріжте кожну половину на клини, обережно пиляючи їх своїм ножем.

Інший спосіб, який ви, можливо, ще не спробували, добре підходить для нарізання багета: спочатку розріжте батон уздовж навпіл, а потім розріжте кожну половинку по діагоналі. Поздовжня половинка багета буде куди більш стійкою та зручною для нарізання, чим круглий батон, та буде куди менше схильна до зминання.

Підсумовуючи, можна сказати, що навіть така звичайна, проста та суто побутова справа, як нарізання хліба, може мати свої особливості, секрети та лайфхаки, які можуть дещо спростити вам це діло, з яким ви зіштовхуєтесь кожного дня. А значить, кожен день стане для вас трохи легшим, а ваша щоденна скибочка хлібу (можливо) трохи смачнішою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...