• Головна
  • Особливості укладання договору при оренді квартири
Новини компаній
17:45, 1 квітня 2023 р.

Особливості укладання договору при оренді квартири

Новини компаній

Укладання договору найму житлового приміщення (квартири)

Юридичні особливості найму чи оренди квартири регулюються Цивільним кодексом України, проте більш детально та докладно всі умови оренди відображаються у договорі та додатку до нього. Основною умовою договору є розмір орендної плати, виходячи з якого потенційний квартиронаймач приймає рішення: винайму квартиру саме в цьому районі (на певному поверсі, в такому-то житловому комплексі тощо). Крім того, договір найму квартири визначає можливі причини дострокового розірвання угоди на вимогу власника житла та/або його квартиранта та розмір штрафних санкцій при достроковому закінченні оренди.

Особливості укладання договору найму

Практично кожен власник квартири, що здається в оренду, віддає перевагу надійному квартиранту (-ів), якому можна передати квартиру у довгострокове користування, не переживаючи про своєчасне отримання орендної плати та належний утримання квартири, предметів меблів та окремих побутових приладів, переданих в оренду разом із житловим. приміщенням.

Цивільним кодексом України передбачено, що укладання письмового договору між власником приміщення та потенційним квартиронаймачем не потребує нотаріального засвідчення – договір має таку саму юридичну силу, як і складений у присутності нотаріуса. Однак при складанні договору оренди в нотаріальній конторі нотаріус зобов'язаний перевірити особу власника квартири (його дієздатність), права власності на квартиру певної фізичної особи (або кількох співвласників) та юридичну чистоту квартири, що надається в оренду – тобто. відсутність у неї юридичних обмежень та обтяжень. Таким чином, потенційний квартиронаймач при нотаріальному засвідченні договору оренди буде забезпечений від можливих неприємностей, спричинених несумлінністю власника квартири.

Що обов'язково позначається у договорі

Будь-які юридичні відносини між власником квартири та орендарем щодо оренди житла є правочинними, якщо в договорі найму зазначені:

  • їх повні паспортні дані (ПІБ, номер та серія цивільного паспорта);

  • дані про квартиру, що передається в оренду, із зазначенням її площі, кількість окремих кімнат, її точну поштову адресу;

  • розмір (сума) орендних платежів та граничні строки її внесення.

Істотним критерієм у договорі є граничний термін користування житловим приміщенням. Якщо кінцеву дату дії договору в документі не позначено, статтею 821 ЦКУ передбачено (за умовчанням) гранично допустимий термін оренди, що становить 5 років з дати підписання договору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...