• Головна
  • В Україні хочуть легалізувати сферу "домашнього обслуговування"
13:39, 7 травня 2023 р.

В Україні хочуть легалізувати сферу "домашнього обслуговування"

В Україні хочуть легалізувати сферу "домашнього обслуговування"

Домашні працівники в Україні отримають нові права: нардепи хочуть легалізувати сферу "домашнього обслуговування".

Так, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який пропонує надати так званим "домашнім працівникам" соціальний пакет, повідомляє 5692.com.ua.

Згідно з документом, передбачена заборона розголошення конфіденційної інформації, а роботодавці мають бути звільнені від сплати єдиного соціального внеску.

Як стверджує експерт із ринку праці Тетяна Пашкіна, в Україні існує ринок послуг із домашнього обслуговування, до якого відносяться гувернантки, няні, прибиральниці та кухарі. Проте більшість із них працюють неофіційно та не мають права на пенсію, субсидії, відпустку чи лікарняний.

Люди повертатимуться в Україну і зростатиме затребуваність у домашніх працівниках. Ринок є і зараз. Є проблема, що в більшості випадків таких працівників наймають або за допомогою "сарафанного радіо", або через агенції, тому назвати точну кількість вакансій складно. Але це дійсно ринок, і він є, – каже Пашкіна.

Законопроєкт передбачає супровід роботодавцем домашнього працівника під час відпустки, що також вважається робочим часом працівника, а також обов’язкове попередження про звільнення не менш як за два тижні до його здійснення.

Крім того, роботодавець має ставитись з гідністю та повагою до домашнього працівника. В зворотньому випадку співробітник може звільнитися без попередження.

На пропозицію було розглянуто звільнення роботодавців від обов’язку забезпечувати належні умови праці, що суперечить Статті 6 Міжнародної конвенції організації праці. У проєкті закону зафіксована ще одна умова для звільнення працівника: вчинення протиправних дій, які можуть спричинити шкоду здоров’ю роботодавця. Та питання законності всіх дій вирішують тільки в суді.

З позитивних моментів для працівників – відсутність штрафів. Хоча згідно з Кодексом законів про працю, всім роботодавцям заборонено це робити. І хоч розмір премії може бути встановлений, та зменшувати зарплату за будь-які помилки не можна.

Головний негатив полягає у тому, що роботодавцям дозволено не сплачувати єдиний соціальний внесок за домашніх працівників, що є прямим порушення статті 6 Конвенції Міжнародної організації праці. Через це домашній працівник не має права на пенсію, виплату лікарняних та інші соціальні гарантії. Натомість законодавець пропонує добровільну участь у державному пенсійному страхуванні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#домашня_праця #домашні_працівники #легалізація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...