• Головна
  • З'явилася інформація про мобілізацію за кордоном: які права надали консульствам
15:17, 5 червня

З'явилася інформація про мобілізацію за кордоном: які права надали консульствам

З'явилася інформація про мобілізацію за кордоном: які права надали консульствам

З початком війни багато військовозобов'язаних українців опинилися за кордоном. Хтось там працював ще до війни, а хтось перетнув кордон уже після 24 лютого 2022 року. Причому багато хто це зробив нелегально. Тому зараз питання про можливу мобілізацію за кордоном – одне з найактуальніших для чоловіків, які там перебувають.

Про те, чи можуть вручити українцям повістки за кордоном, розповів юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак.

Наприкінці 2022 року повноваження українських консульських установ, які перебувають за кордоном, були розширені. Зокрема, тепер у них такі обов'язки:

  • інформування українців, які перебувають за кордоном, про мобілізацію в Україні;
  • сприяння поверненню чоловіків призовного віку на батьківщину;
  • інформування українського оборонного відомства про взяття на консульський облік або зняття з обліку осіб призовного віку;
  • ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку.

Виходячи із переліченого, дипломатичні установи, які Україна має за кордоном, не мають ні права, ні обов'язку роздавати біженцям повістки про мобілізацію.

"Представники дипломатичних установ, згідно з чинним законодавством, не можуть видавати будь-які види повісток і вручати їх громадянам, які проживають за кордоном", - зазначив юрист.

Таким чином, сьогодні нашим співгромадянам мобілізація за кордоном не загрожує. Звісно, якщо вони самі не захочуть повернутися додому і віддати батьківщині військовий обов'язок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Військове вторгнення Росії. Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія введе війська на територію України. Путін заявив, що Росія проведе військову операцію в Україні на звернення самоназваних "Л/ДНР", таким чином Росія вводить війська на непідконтрольні Україні території.
Оголошення
live comments feed...