• Головна
  • Літня мобілізація: хто зі студентів та абітурієнтів може отримати повістку у проміжний час
11:37, 26 червня

Літня мобілізація: хто зі студентів та абітурієнтів може отримати повістку у проміжний час

Літня мобілізація: хто зі студентів та абітурієнтів може отримати повістку у проміжний час

Під час воєнного стану студенти денної форми навчання у вузах чи коледжах мають право на відстрочку від призову. Однак у літній період отримати повістку можуть абітурієнти, які чекають на зарахування до навчальних закладів, і поки не отримати свої студентські квитки. 

Кого зі студентів можуть призвати до ЗСУ влітку

Так, згідно з українським законодавством, право на відстрочку від мобілізації на період навчання мають учні та студенти призовного віку. У літній період, коли проходить вступна кампанія до навчальних закладів, деякі студенти знову опиняються у статусі абітурієнтів. Цей статус не дає права на відстрочку.

Таким чином, призвати до армії можуть:

  • вступників до університету після закінчення коледжу;
  • вступників до магістратури після закінчення бакалаврату;
  • вступників до аспірантури або докторантури після закінчення вищого навчального закладу.
  • Також повістку можуть отримати студенти, яких відрахували з навчальних закладів. Потрапити під мобілізацію можуть і студенти, які за власним бажанням захотіли вступити до лав Сил оборони. Для цього їм потрібно написати відповідну заяву до ТЦК та СП, після чого їм нададуть академічну відпустку на час служби.

    Проміжний період між завершенням сесій та іспитів та зарахуванням студентів до вузів триває з кінця червня до кінця серпня-початку вересня. Якщо говорити про вступ на аспірантуру та докторантуру, цей період може затягтися і до кінця вересня. Право на відстрочку від мобілізації мають також аспіранти та докторанти дослідницьких установ, установ вищої освіти III-IV рівнів акредитації, які отримали право на навчання аспірантів та докторантів, а також асистенти-стажери.

    Під час канікул та перебування студентів в академічній відпустці вони не втрачають права на відстрочку від призову під час мобілізації. А от на заочників таке право не поширюється.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Спецтема
Військове вторгнення Росії. Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія введе війська на територію України. Путін заявив, що Росія проведе військову операцію в Україні на звернення самоназваних "Л/ДНР", таким чином Росія вводить війська на непідконтрольні Україні території.
Оголошення
live comments feed...