• Головна
  • Українські біженці в Нідерландах втратять право на тимчасовий захист: хто має залишити країну до вересня
10:58, 3 серпня 2023 р.

Українські біженці в Нідерландах втратять право на тимчасовий захист: хто має залишити країну до вересня

Українські біженці в Нідерландах втратять право на тимчасовий захист: хто має залишити країну до вересня

Багато біженців з України, які зараз проживають у Нідерландах, з 4 вересня позбавляться права на перебування в країні. Йдеться про одну категорію громадян.

Справа в тому, що на початку війни до Нідерландів прибули не лише громадяни України, а й іноземці, які на той час легально проживали в Україні з дозволом на роботу чи навчання. Це були переважно вихідці з африканських країн.

Оскільки з перших місяців біженці із третіх країн нерідко видавали себе за біженців із України, Нідерланди перестали надавати захист людям без українського громадянства.

До початку липня у країні залишалося 2300 таких біженців. Їм розіслали листи та запропонували подати заяву на міжнародний притулок (статус біженця замість тимчасового захисту) чи добровільно повернутися до своєї країни. За добровільне повернення влада пропонувала компенсацію 2000 євро.

За місяць пропозицією отримати міжнародний притулок у Нідерландах скористалися лише 500 осіб. Їх поселили у спеціальних центрах, окремо від українських громадян. Більшість громадян третіх країн не звернулися за компенсацією в обмін на виїзд із країни. Деякі студенти, які навчалися в Україні на медичному факультеті, зараз намагаються самостійно оформити навчальну чи робочу візу та знайти житло.

Таким громадянам дали ще місяць на те, щоб залишити Нідерланди. Нині вирішується питання, чи дозволити їм надалі жити в центрах для біженців, чи сотні людей опиняться на вулиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...