• Головна
  • Українцям можуть списати заборгованість за кредитами: названі умови
08:46, 9 серпня 2023 р.

Українцям можуть списати заборгованість за кредитами: названі умови

Українцям можуть списати заборгованість за кредитами: названі умови

Заборгованість за кредитами призводить до санкцій – відсотків, штрафів, пені та інших стягнень. Українцям у деяких випадках можуть списати заборгованість. Для цього мають бути поважні причини.

Юрист Анастасія Шаховець на порталі Prikhodko&Partners повідомила, що списання боргу передбачає звільнення боржника від обов'язків повертати кредитні кошти та накопичені відсотки за кредитом. Рішення про списання боргу ухвалює сам кредитор. Можливе часткове та повне погашення кредитного зобов'язання.

У першому випадку боржник повинен буде сплатити лише частину заборгованості, а решту суми анулює установа, яка видала кредит. Це можуть бути відсотки, збори чи певна частина основної суми.

У другому випадку боржника звільняють від зобов'язання повертати кредитні гроші та виплачувати відсотки – вона може не вносити плату за кредитом.

В яких випадках можуть списати заборгованість за кредитом

Банк досліджує загальну платоспроможність боржника і якщо з'ясовується, що він перебуває у скрутному матеріальному становищі, йому можуть списати заборгованість. За словами Шаховець, це пов'язано з тим, що стягнення боргу за кредитом передбачає значні витрати коштів та часу. Якщо сума незначна, недоцільно витрачатися на суди.

Найпоширеніші причини списання боргів за кредитом:

  • постійна втрата працездатності (наприклад, після нещасного випадку);
  • настання стихійного лиха або непередбачених обставин (землетруси, повені, окупація, бойові дії тощо);
  • хвороба, яка дозволяє працювати (наприклад, онкологія, серцева недостатність чи інші);
  • якщо кредитоспроможність розраховували на підставі доходів чоловіка та дружини, і один із них помер – після його смерті можна подати заявку на списання частини боргу через значне скорочення доходів;
  • відсутність у боржника майна, щоб задовольнити вимоги кредитора;
  • закінчення трирічного терміну позовної давності за кредитом.

Громадяни, які опинилися в одній із зазначених ситуацій, можуть звернутися до банку із проханням про списання боргу. Рішення прийматимуть представники установи.

Нагадаємо, що в період дії військового стану та у 30-денний строк після дня його скасування, українці не несуть відповідальності перед кредитором за прострочені кредити. Боржникам не можна нараховувати штраф чи пеню. Також заборонено підвищувати процентну ставку за користування кредитом, але дозволяється не скасовувати відсотки за користування кредитними коштами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#борги #кредити #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...