• Головна
  • Українці почали масово виїжджати з Польщі: у чому причина
10:14, 22 серпня 2023 р.

Українці почали масово виїжджати з Польщі: у чому причина

Українці почали масово виїжджати з Польщі: у чому причина

Українські біженці переїжджають із Польщі до інших країн Європи. Така тенденція зафіксована в країні, починаючи з цього року. Чому так відбувається, розповіли журналісти загальнонаціональної польської щоденної газети Rzeczpospolita.

На польських заводах, у готелях та на будівництвах, донедавна, окрім поляків, найчастіше працювали громадяни України. Проте з кожним місяцем на низькокваліфікованих роботах можна побачити більше іммігрантів із далеких країн, зокрема, з Філіппін, Індонезії, Кенії та Тунісу.

Самі поляки у пошуках більш оплачуваної роботи їдуть до Німеччини, Великобританії, Канади, і цю тенденцію підхопили й українці. З'ясувавши для себе, що в інших країнах можна заробляти більше, вони не бачать сенсу сидіти у Польщі, де не найвищі зарплати у Європі.

У 2022 році наплив жінок-біженок з України вирішив кадрову проблему готельєрів та рестораторів. У 2023 році 80% із них не повернулися на колишню роботу і поїхали або в Україну, або інші європейські країни.

В Асоціації підприємців та роботодавців Польщі закликають власників бізнесів "заохочувати" українців залишатися в країні, забезпечивши їм навчання та покращивши умови праці.

Українці, як і раніше, залишаються найчисельнішою діаспорою в Польщі. При цьому, якщо у 2019 році їх проживало 75% від загальної кількості мігрантів, то наприкінці липня 2023 року цей показник знизився до 68,2%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#біженці #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...