• Головна
  • Українцям до 18 років можуть заборонити перетинати кордон через мобілізацію: роз'яснення юриста
09:37, 27 серпня 2023 р.

Українцям до 18 років можуть заборонити перетинати кордон через мобілізацію: роз'яснення юриста

Українцям до 18 років можуть заборонити перетинати кордон через мобілізацію: роз'яснення юриста

У Верховній Раді запропонували заборонити українцям до 18 років самостійно перетинати кордон. Керуючий партнер юридичної компанії "Максим Боярчуков та Партнери" роз'яснив ситуацію.

Наразі українці можуть без супроводу виїжджати із країни з 16-річного віку. Якщо ініціатива парламенту отримає підтримку, новий закон заборонить виїзд без супроводу одного з батьків/опікунів та за їхньою нотаріальною згодою. У ВРУ нагадали, що у більшості європейських країн заборонено самостійний перетин кордону такими громадянами.

У проекті закону вказані випадки, коли українці 16-18 років матимуть право на вільний самостійний виїзд із України.

"Це можливо після отримання повної цивільної дієздатності у зв'язку з реєстрацією шлюбу або у разі надання їм повної цивільної дієздатності у зв'язку з тим, що такі особи записані матір'ю або батьком дитини", - пояснив Максим Боярчуков.

Другий варіант потребує відповідного рішення.

"Придбання повної цивільної дієздатності за законодавством України можливе за рішенням органу опіки та піклування за заявою зацікавленої особи та за письмовою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальника. А у разі відсутності такої згоди повна цивільна дієздатність може бути надана за рішенням суду", – наголосив правозахисник.

Надання повної громадянської дієздатності можливе й інших випадках. Наприклад, якщо українець хоче займатися підприємницькою діяльністю чи працює за трудовим договором. Проте згідно із законопроектом №9480, у таких випадках ці підлітки не отримають права самостійно залишати межі України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобілізація #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...