• Головна
  • В Україні можуть припинити виплату пенсій: хто під загрозою
12:39, 18 вересня

В Україні можуть припинити виплату пенсій: хто під загрозою

В Україні можуть припинити виплату пенсій: хто під загрозою

Пенсії в нашій країні досі не для усіх категорій людей залишаються комфортними і достатніми для життя. Навіть в таких економічних реаліях в нашій країні можуть припинити виплату пенсій і можуть це зробити по декільком причинам.

Редакція розкаже хто опиняється під загрозою скасування виплат.

Припинити виплату можуть, якщо банківським рахунком не користувалися більше, ніж шість місяців. 

Зокрема у матеріалі "На пенсії" зазначається, що цього уникнути можна. Для цього треба хоча б раз за вказаний період провести транзакцію своєю пенсійною карткою. 

Як поновити виплати на картку

Щоб повернути недоотримані кошти потрібно звернутися до ПФУ (Пенсійного фонду України) та підтвердити свою особу.

"Якщо пенсіонер з’являється та підтверджує свою особу, то нарахування та виплата пенсії триває", – розповіла заступниця глави Мінсоцполітики Дар’я Марчак.

Після перевірки даних ПФУ ухвалює рішення про відновлення виплат протягом 10 днів (із дня звернення).

По яким причинам ще припиняються виплати

Крім того, кошти можуть припинити виплачувати:

  • у разі смерті людини;
  • якщо пенсіонер подав неправдиві відомості щодо стажу та зарплати;
  • якщо пенсіонер надовго їде за кордон (у цьому випадку можуть бути винятки. Якщо Україна з країною його нового перебування має договір про виплату пенсій, то він продовжуватиме отримувати пенсію за кордоном).

Що ще може позбавити виплат

У телемарафоні заступниця міністра соціальної політики України Дарина Марчак повідомила, що українці, які довгий час працювали на території країни-агресорки росії або перебували на окупованих територіях, не зможуть отримати пенсії.

Вона пояснила, що після нападу росії значна кількість українців втратила свої документи, а пошкодження архівів і досі не дозволяє підтвердити стаж деяких осіб. 

"Фактично у громадян, які переїхали з Криму на підконтрольну Україні територію, немає можливості оформити пенсію. Оскільки за чинним законодавством, щоб призначити їм пенсії, потрібно отримати підтвердження від пенсійного фонду Росії про те, що Росія не виплачує такому громадянину пенсію", - сказала вона. 

Марчак нагадала, що росія денонсувала угоду про пенсійне забезпечення між росією і Україною.

"Тому в нас немає врегулювань для громадян України, які частину життя працювали в росії", - підкреслила посадовиця, додавши, що страховий стаж прямо впливає на наявність та розмір пенсійних виплат.

Пенсії в Україні

Кабінет міністрів під час засідання ухвалив проєкт бюджету на 2024 рік, в якому закладено підвищення мінімальної пенсії та прожиткового мінімуму.

В Україні щорічно до 2028 року вимога до страхового стажу для виходу на пенсію зростатиме. Тобто з кожним роком мінімальна величина стажу, який дозволяє вийти на пенсію в законні 60 років, буде збільшуватися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Пенсії #Хмельницький #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...